STRONA GŁÓWNA


     OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                                                                                                                                                                                                          






MSZE ŚWIĘTE


NIEDZIELA

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 10.30

godz. 12.00

godz. 17.00
czas zimowy
godz. 16.00

W CIĄGU
 TYGODNIA:

godz. 7.00 i 7.30

środa i sobota

godz. 17.00
czas zimowy
godz. 16.00




KONTAKT

Wilkołaz Pierwszy 15  23-212 Wilkołaz      tel. 818212017




KANCELARIA PARAFIALNA


CZYNNA
OD
PONIEDZIAŁKU
DO
 SOBOTY


godz. 8.30 - 9.00

ŚRODA

godz. 16.00 - 17.00


     





Proboszcz:
        

ks. kan. mgr Janusz Mieczysław Świtaj

januszswit@wp.pl











      Wikariusz:    
  
ks. mgr Tomasz Łozowski

 

lozowski@op.pl




Kapłani pochodzący z parafii Wilkołaz

 

1 / Ks. kan. Jan Bednara ur.3.01.1937r. Zalesie

święcenia kapłańskie przyjął 9.04.1961r.

Emeryt

 

2 / Ks kan. Czesław Wnuczek ur. 1945-07-20   w Wilkołaz III

Święcenia kapłańskie przyjął dn. 1971-06-13

Rezydent w parafii Rudno

 

3 / Ks Ludwik Madej    Wilkołaz Pierwszy

USA

 

4 / Ks. Kazimierz Kuśmierz ur.7.02.1955r Wilkołaz Drugi

święcenia kapłańskie przyjął 15.06.1980r

Rencista  zam.w Lublinie

 

5 / Ks. kan. Jerzy Latawiec ur. 9.07.1955r

święcenia kapłańskie przyjął 14.06.1981r

Proboszcz

 

6 / Ks. kan. Józef Maciąg ur. 30.01.1965r Wilkołaz Pierwszy

święcenia kapłańskie przyjął 29.03.1989r 

    Rektor kościoła

 

7 / Ks. kan. Stanisław Swórka ur.3.09.1965r- Zdrapy

święcenia kapłańskie przyjął 2.06.1990r

Proboszcz parafii na Ukrainie

 

8 / Ks. Grzegorz Garbacz ur.5.01.1972r Wilkołaz Pierwszy

święcenia kapłańskie przyjął 30.05.1998r

Wikariusz

 

9 / Ks. Sebastian Natoniewski ur. 14.01.1991r Zdrapy

święcenia kapłańskie przyjął 4.06.2016

Wikariusz


Zakonnicy:

    Brat Jan Karabacz ur. 1966  Zdrapy

Pracuje w Niepokalanowie



Zmarli kapłani pochodzący z tej parafii:

 

1/ Ks. dr  + Andrzej Maciąg ur. 21.11.1952r Wilkołaz Pierwszy

święcenia kapłańskie przyjął 12.06.1977r

Rektor Seminarium na Ukrainie

zginął w wypadku drogowym 16.02.2007

pochowany na cmentarzu w Wilkołazie

 

2/ Ks.  + Stanisław Zarębski Wilkołaz Pierwszy