STRONA GŁÓWNA


     OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                                                                                                                                                                                                           


MSZE ŚWIĘTE


NIEDZIELA


godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 10.30

godz. 12.00

godz. 17.00
czas zimowy
godz. 16.00

W CIĄGU
 TYGODNIA:

godz. 7.00 i 7.30

środa

godz. 18.00

czas zimowy
godz. 16.00KONTAKT

Wilkołaz Pierwszy 15 23-212 Wilkołaz

telefon

KS. PROBOSZCZ:
792 379 220

KANCELARIA PARAFIALNA


CZYNNA
OD
PONIEDZIAŁKU
DO
 SOBOTY


godz. 8.30 - 9.00OGŁOSZENIA ROK 2017 


       

OGŁOSZENIA ROK 2018

OGŁOSZENIA ROK 2019

ŚWIĘTEJ RODZINY

 JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2019

 + Śliwka Stanisław z Wilkołaza II
(pogrzeb dziś o godz. 13.30)

1.Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Komunii Świętej Błogosławieństwo dla każdej Rodziny Najświętszym Sakramentem.

  1a. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Byli: Z Wilkołaza Dolnego 17 osób. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc mimo wielu prac przed świętami. Mieszkancy ofiarowali 150 zł i zakupili kwiaty. Bóg zapłać

·       Zaś za  wczorajsze posprzątanie dziękuję Rodzinom: Dziewulski, Mazur, Łaska, Smolak, Kulig  i Skrzypek. Mieszkańcy ofiarowali 130zł. Bóg zapłać.Za tydzień Wilkołaz    od 80 do końca .

· Bardzo dziękuję panu Słowomirowi Pokora za renowację i zabezpieczenie tych pięknych krzeseł na prezbiterium.

2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – SPOWIEDŹ OD GODZ. 16.30

3. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-błagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz.16.00, podziękujemy Bogu , za miniony czas i za otrzymane dobro.

4. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Msze św. o godz. 7.00,9,00 10.30 12.00 i 16.00

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący: (…). Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

· Jasełka w następna Niedzielę o godz 10.30 Zapraszamy. Wszyscy aktorzy proszeni są, aby na Trzech Króli ubrali się w stroje aktorskie

6. Uroczystość „Trzech Króli” w naszej parafii zapowiada się bardzo uroczyście.

Msze św.o godz 7.00, 9.00 i główna Msza św o 11.15.  (patrz plakat)

-rozdanie koron i śpiewników

-przemarsz do kościoła przez główne schody i powitanie Trzech Króli

-przejście obok Heroda i w kościele pokłon Dzieciątku 

- królewski ciepły posiłek na ogrodach watykańskich przy plebanii

-przewidziane są dla każdego dziecka    

 

PROSZĘ WSZYSTKICH
 O PRZYWIEZIENIE ŻYWYCH ZWIERZĄTEK 06 STYCZNIA  TRZECH KRÓLI  NA GODZINĘ 8.00


IV NIEDZIELA  ADWENTU

22 GRUDNIA 2019 rok

       Po Mszy  ofiary zbierane przez ministrantów przeznaczone są na Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach.

2. Dziękujemy ofiarodawcom choinek do kościoła:

3.  Dziękujemy osobom, które ubierały choinki Rodzicom, dzieciom i Nauczycielom z Przedszkola dziękujemy za ubranie choinek przy Szopce w kościele paniom z Rady Duszp.

·       Za zrobienie stajenki betlejemskiej ,dziękuję strażakom z Wilkołaza, dziękuję panom Ryszardowi i Andrzejowi za dwa dni pracy przy stajence oraz dziękuję  wszystkim ludziom dobrej woli, którzy ofiarowali zwierzątka do stajenki. Niech Boża Dziecina wszystkich ofiarodawców obdarzy Zdrowiem i Pokojem. A ja zapraszam wszystkie dzieci, wszystkich gości z okolicznych parafii do stajenki betlejemskiej do Wilkołaza. Na noc zwierzątka będą zabierane. Będą już na Wigilię, Boże Narodzenie, Św. Szczepana i na Trzech Króli. W uroczystość Trzech Króli Msze święte będą zmienione. Po Mszy św. panie w strojach ludowych będą częstowały specjałami królewskimi przed stajenką betlejemską w Wilkołazie na ogrodach watykańskich . Zapraszam  w imieniu Pani dyrektor już dzisiaj wszystkich parafian i gości z okolicznych parafii.

·       Bank Spółdzielczy w Wilkołazie ofiarował dla dzieci na Trzech Króli 400zł. Bóg zapłać

4.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Szyszka Halina, Szyszka Krystyna, Gąsiorowska Agnieszka, Kot Barbara, Pietras Barbara, Michałek Elżbieta, Michałek Magdalena, Szwarnowska Izabela i Zyśko Roman. Mieszkańcy z przy okazji sprzątania  na kościół ofiarowali 300zł z tego zakupili piękne kwiaty. Bóg zapłać. Zaś 24 grudnia w Wigilię na godz.10.00 Wilkołaz Dolny od pp Skowrońskich do pp Gudygów. Natomiast na 28 XII Wilkołaz Dolny do końca . CMENTARZ  -(ZARZĄDZANIE I PRZKAZANIE KURII W LUBLINIE)

5. W Wigilię rano Msza Św. wigilijno- opłatkowa o godz 9 rano z wręczeniem lampionu.

·       Na pół godziny przed pasterką  śpiewanie kolęd w kościele-zapraszam.

·       Po  Mszy św. o północy tradycyjnie  ucałowanie Figurki Dzieciatka Jezus z prośbą o zdrowie  dla dzieci i dla Rodzin. Ofiary tacowe dla samotnych matek.

·       Na Święta Bożego Narodzenia zapraszam wszystkich Rodaków, Wasze dzieci i Rodziny. Tego dnia na wszystkich Mszach św. po komunii. przełamiemy się Opłatkiem bożonarodzeniowym , na szczęście, na zdrowie i błogosławieństwo.

·       W Św. Szczepana  na godz 10.30 zapraszam Młodzieżową Orkiestrę. Tego dnia polecamy w modlitwie Katolicki Uniwersytet Lubelski, wszystkich studentów z naszej parafii i wykładowców wyższych uczelni

·       W Niedzielę Św. Rodziny specjalne błogosławieństwo Rodzin (prosimy być razem)

·       Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy od 27 grudnia 2019 r.( plan wizyty jest w gablocie)Poprosimy naszego Alumna Michała Śliwkę  o włączenie się w wizytę duszpasterską i o pomoc. Jak ogłaszałem proszę o 100zł od każdej Rodziny a jeżeli w tych rodzinach są emeryci to i oni mogą ofiarować tyle na ile ich stać.

·       Jeszcze mam tylko 10 miejsc wolnych do Ziemi Świętej. Konieczne są paszporty.


TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019

 ZMARLI:

+ Toporowska Stanisława 88 l. z Kiełczewic

+ Szymczyk Janusz 60.l z Zalesia

+ Zgliński Zygmunt 82l. z Lublina

 
1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, Byli: Kuśmierz Marta, Pizoń Marzena, Pawłowska Zenobia, Stępień Marek. Mieszkańcy ofiarowali 200zł na kościół Bóg zapłać .Za tydzień proszę o pomoc mieszkańców Zalesie Południe. Zaś 24 grudnia w Wigilię na godz.10.00 Wilkołaz Dolny od pp Skowrońskich do pp Gudygów. Natomiast na 28 XII Wilkołaz Dolny do końca .

2. Dzisiejszą  niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Radości.

3. Od jutra o godz.6.45 śpiewamy Nowennę do Bożego Narodzenia . Zapraszam

4. W najbliższy wtorek odwiedzamy chorych w ich domach z komunią św. adwentową od godz.9.00

5. Ponieważ Nabożeństwo przypada na dzień 22 a w tym przypadku jest to Niedziela w związku z tym Nabożeństwo to odprawi się o godz. 16.00. Proszę o powiadomienie wszystkich z poza terenu naszej parafii

6. Świece Caritas w Zakrystii. Obsadzanie choinek w Środę . W Czwartek druhowie strażacy budują stajenkę dla żywych zwierzątek w ogrodach przy plebanii. 20 XII w Piątek ubieranie choinek

7. „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych braci  Mnieście uczynili”. Niech nasza radość będzie udziałem w zrobieniu paczki dla biednych rodzin. Proszę o pozostawienie w koszu przy św. Ricie

·  Dziękuje panu Jackowi Rysiowi i panu Janowi Kazimierakowi za wywiezienie nieczystości spod Cmentarza bo od 1 stycznia nie wjedzie żaden samochód prywatny na śmietnisko w Kraśniku. Ostatni raz zajmuję się tą sprawą.

·     Ponieważ zbliża się czas wizyty duszpasterskiej to chciałbym ogłosić, że wszystkie ofiary na kościół przeznaczone będą na termomodernizację kościoła i domu parafialnego. Parafia musi uzbierać 5% wartości całej sumy czyli 200 000zł. Podczas obecnej kolędy poproszę od każdej rodziny na kościół po 100zł

 
Dnia 24 grudnia
o godz. 9.00 rano MSZA ŚW. WIGILIJNO-OPŁATKOWA ZA ZMARŁYCH.


DRUGA NIEDZIELA  ADWENTU  ROK A

08 grudnia 2019

REKOLEKCJE ADWENTOWE

 
                     + Witold Pizoń l. 83 z Zalesia

Jutro pogrzeb o godz 12.45:

śp. Stanisławy Toporowskiej z Kiełczewic Dolnych l. 88

 
1.Dzisiejszą II Niedzielą Adwentu i jednocześnie Uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej rozpoczyna kolejne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi w tym roku ks. kan. Kazimierz Smyl , proboszcz parafii Strzeszkowice.

Dziękuję Rodzinom za pomoc dla kuchni na czas rekolekcji. Bóg zapłać

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

3. Jutro w Poniedziałek II-gi dzień rekolekcji adwentowych zaś we Wtorek SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA Będzie to ostatni dzień naszych Rekolekcji. Tradycyjnie w tym dniu ofiary tacowe przeznaczamy dla księdza rekolekcjonisty na jego duszpasterskie potrzeby

 
 ** W Zakrystii zapisujemy chorych, których odwiedzimy w ich domach.

 **  Są do nabycia świece adwentowe  na stół wigilijny ( 6zł )

4. Dziękujemy mieszkańcom Zalesie Północ za posprzątanie kościoła. Byli: Krzysztof Kowalski, Tomasz Janczarek, Łukasz Stec, Pizoń Zbigniew i Iwona, Pyzik Teresa, Zyśko Monika, Stępień Bożena, Świercz Anna, Tracz Zofia, Koślak Halina. Mieszkańcy ofiarowali 275zł na kościół Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o pomoc mieszkańców- Zalesie Stara Wieś.

 5. Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej w dniach od 14 -21 kwietnia 2020

    Roku. Koszt 1800 zł i 410 USD. Minimum 42 osoby. Czas zapisów, tylko 2 tygodnie.

Kontakt tel. 792 379 220.
Program jest na tablicy ogłoszeń.

 
Zapowiedzi

Michał Rapa z Wilkołaza Górnego i Justyna Karpiuk z Lublina par. Trójcy Św. zap.II

  

W tym tygodniu patronują nam:

·        13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

·        14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

 
*Dziękuję mieszkańcom Wilkołaza III za posprzątanie kościoła. Były : Dorota Piwowarska, Kamila Piwowarska, Elżbieta Kuśmierz i Zofia Wronka. Panie ofiarowały 50 zł na kościół. Bóg zapłać.Za tydzień prosimy o pomoc mieszkańców Zalesia Północ

 

* Na Adwent kościół udekorowała:  Pani Małgorzata Trepiak  z Obroków. Dziękuję

 
2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.

3. Msze święte Roratnie o godz 7.00, zaś w Środę podczas Nowenny do Matki Bożej


 4. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych

 
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 
7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Tego dnia poświęcone zostaną Opłatki na nasz stół wigilijny

 8. Zapowiedzi:

Agnieszka Ewa Samolej z Zalesia i Arkadiusz Stanisław Kiciński z Budek zap.II

Michał Rapa z Wilkołaza Górnego i Justyna Karpiuk z Lublina par. Trójcy Św. zap.I

 
W tym tygodniu patronują nam:

·        3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

·        4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

·        4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

·        6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

·        7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 

 


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSZA KRÓLA

24 listopada 2019

 

1.     Jeszcze raz prosimy do pomocy sprzątania kościoła Wilkołaz III od nr 81 do końca .

2.   Dzisiejsze wszystkie ofiary z tacowe  przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie. Ofiarodawcom  składamy Bóg zapłać.

3.   Nasz alumn Michał obsługuje dzisiaj wszystkie Msze św. Dziękujemy.

4.   Za tydzień 01 grudnia tj. I-sza Niedziela Adwentu i I-sza Niedziela miesiąca. O godz. 11.30 Różaniec w int. Ojczyzny i naszej Parafii, który poprowadzi Kółko Różańcowe pw. 

5.    Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy 08 grudnia w Uroczystość Niepokalanej zaś  spowiedź będzie 10 grudnia tj.  Wtorek

6.   Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na kontener przy Cmentarzu. Na ten cel Radni Parafii uzbierali w całości  12 125 zł.

7.    Ofiary złożone na kościół:

  Bezimiennie z Obroków 100zł

   Bezimiennie z Wilkołaza Dolnego 100zł          Bóg zapłać


ZAPOWIEDŹ

Agnieszka Ewa Samolej z Zalesia i Arkadiusz Stanisław Kiciński z Budek zap. I

XXXIII Tydzień Zwykła

Niedziela 17 listopada 2019

      + Marianna Ośmańska  l.77 Obroków

1.     Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli Teresa Bartnik, Karolina Nagajek, Diana Komar, Maria Głaz, Maria Wronka. Mieszkańcy ofiarowali 70 zł na kościół. Bóg zapłać.Za tydzień  prosimy do pomocy  Wilkołaz III od nr 81 do końca .

2.   Za tydzień ofiary tacowe przekazujemy na Seminarium w Lublinie. Będzie możliwość nabycia kalendarza o Seminarium w Lublinie.

3.   Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą odprawiane  o godz. 17.00. Proszę o powiadomienie wszystkich.

4.   Spisanie chrztów w Środę po Mszy św.

5.    Podczas spotkania z Radą Duszpasterską Pan Stanisław Ciołek oznajmił rezygnację z funkcji  kościelnego i grabarza. Powodem jest stan zdrowotny. Stąd też Parafia poszukuje chętnego na ten urząd.

XXXII TYDZIEŃ LITURGICZNY

NIEDZIELA 10.11.2019R.

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli: Janczarek Elżbieta, Janczarek Magdalena, Laskowska Aneta, Jurek Katarzyna, Piwowarska Agata, Leziak Anna, Kasperek Kamilka, Kasperek Monika, Kasperek Wojciech, Wronka Aleksandra, Wronka Agnieszka, Leziak Piotr, Leziak Artur .Mieszkańcy złożyli ofiarę- 140zł. Bóg zapłać.Za tydzień prosimy Wilkołaz III od nr 51-80.

2. Jutro 101 Rocznica Niepodległości naszego państwa. Módlmy się za wszystkich Polaków. Msze św. 7.00, 9.00,  12.00 , 17.30 wypominki i Msza św.  Zaś od godz.15.30 rozpoczynają się występy artystyczne w Hali Sportowej.

3.       W najbliższą Środę po Mszy św. wieczorowej (ok. godz. 18.30) spotkanie Rady Duszpasterskiej w Sali katechetycznej.

4.       W dalszym ciągu proszę , aby do kontenera nie wrzucać ziemi z chryzantemami i jakichkolwiek  wieńców . Te musimy utylizować samodzielnie w domu.

5.       We Wtorek parafia zapłaci 9840zł za II-gą część projektu od Domu Parafialnego.

6.       Ofiary tacowe z poprzedniej Niedzieli przekazano do kasy Kurii w Lublinie , jak również  2 tygodnie temu przekazaliśmy ofiary z naszej parafii na Misje a z dnia dzisiejszego przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji. Tacę w całości przekazujemy tez do kasy Kurii.

Przekazuję prośbę p. Ewy Dados: 

Wielka uliczna zbiórka darów w ramach 27 ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", organizowanej przez Społeczny Komitet Organizacyjny przy Radiu Lublin S.A., odbędzie się 24 listopada w godz. 10.00- 15.00 w kilkudziesięciu punktach zbiórek w naszym mieście Lublinie, przy parafiach, sklepach, instytucjach kulturalnych wolontariusze akcji będą przyjmowali od Darczyńców  wyłącznie dary rzeczowe. W tej akcji nigdy nie zbieraliśmy i nie zbieramy pieniędzy, tylko dary serca: długoterminową żywność,słodycze, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, gry edukacyjne, wszystko co służyć może dzieciom  i Ich rodzinom w potrzebie. Podobne zbiórki rozpoczną się w wielu miejscowościach kraju i trwać będą do 23 grudnia 2019 roku.

Ewa Dados. Pomysłodawca i Pełnomocnik Akcji

 

XXXI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA  03 listopada 2019r

+ Wiktor Babiarz l.72 z parafii Niedrzwica

  Dzisiaj przeżywamy I-szą Niedzielę miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja.

1.            Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli Maria Gołoś,Zofia Skrabucha, Urszula Karamon, Jolanta Pelak, Katarzyna Pelak, Mirosława Ciołek, Kazimierz Serafin, Kazimierz Kuśmierz. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 130zł. Bóg zapłać. Za tydzień  prosimy do pomocy c.d. Wilkołaza III od nr 21-50.

2.  Chciałbym podziękować wszystkim naszym parafianom za to , że na  prośbę ,aby nie zaśmiecić placu przy Cmentarzu. Dziękuję za zrozumienie i że  wiele osób zabrało odpady do swoich gospodarstw. Od jutra chciałbym, aby  był kontener ( jeśli jest już gotowy do odebrania). Proszę ,aby tam wrzucać  tylko szkło i wkłady plastikowe po świecach. Nie mogą tam znaleźć się  wieńce lub chryzantemy z ziemią. Te rzeczy musimy zabrać i utylizować we własnym zakresie.

3.   Z tego powodu  muszą być zebrane środki pieniężne na wywóz kontenera. Proszę Radnych o jak najszybsze zebranie tych pieniędzy od rodziny po 20zł.Te pieniądze są do dyspozycji Rady parafialnej. Do mnie tych pieniędzy  proszę nie przynosić. W następną niedzielę ogłoszę ilość zebranych pieniędzy.

4.   W następną Niedzielę spotkanie z dziećmi I-szo komunijnymi o godz 10.30.

5.   Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wilkołazie………….( tablica ogłoszeń)

6.   Dzisiejsze ofiary zebrane przez ministrantów i  złożone do puszki przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

7.   Od dzisiaj rozpoczynamy modlitwę wypominkową. Niedziela godz.15.30 a na tygodniu o godz. 17.30. Zapraszamy

8.   Ofiary złożone na Kościół

-bezimienna z Wilkołaza Pierwszego- 100zł

-Strzelecka Krystyna z Kraśnika -100zł  Bóg zapłać.


XX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA  27 PAŹDZIERNIKA 2019r

 

Ofiary składane do puszki zbierane są na Misyjne Dziecięctwo Boże.

1.Dzisiaj Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Polecajmy  budowniczych tej świątyni i wszystkich ofiarodawców.

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła .Byli: Tadeusz Śliwka i Janusz Rachwał. Zaś mieszkańcy ofiarowali na kościół 95 zł. Na 31 X  tzn w ten Czwartek o godz 8,00 rano prosimy do pomocy w sprzątaniu mieszkańców Wilkołaza III od nr 1-20

3. Dziękuję państwu Izabeli i Romanowi Kozakom ze Stacji Kolejowej za ofiarowane chryzantemy do Kościoła na Uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać składam również Pani Annie Świercz z Zalesia za ułożenie i ofiarowanie kwiatów przed ołtarzem.

4.Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie o godz 17.30 zaś w Niedzielę o godz.15,30 wypominki i o godz. 16.00 Msza św.


Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed Pierwszym Piątkiem Miesiąca ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych w środę i czwartek przed Mszą Św.


 5. *W Piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawione w następującym porządku. W Kościele o godz 7.00, 9.00 i 16.00.   Zaś o godz. 12.00 Msza św. na Cmentarzu.

     *W Sobotę w Dzień Zaduszny 7.00, 9.00 i o 10.30 Msze sw. w kościele. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja z kościoła na Cmentarzu.

 
5. Za tydzień Różaniec za Ojczyznę prowadzi Kółko Różańcowe z Zalesia, zelatorka Maria Pizoń.

6. Porządek Mszy świętych wypominkowych jest następujący:

7. Polecamy wszystkich kierowców i pieszych wypraszając o bezpieczeństwo i za wszystkich przemieszczających się do różnych miejscowości i na Cmentarze .


XXIX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA  20 PAŹDZIERNIKA 2019r

 

 Dokonano ekshumacji zwłok:

 + Czesław Bzura w Białystoku, które przyjęliśmy na nasz Cmentarz.

 

1.  Dziękujemy za posprzątanie  kościoła i  placu przy kościele. Były .Pudło Grażyna,Widomska Wiesława, Banach Anna, Latos Joanna, Kuchta Barbara Olcha Bronisława i Kamila,Wronka Irena. Mieszkańcy ofiarowali na kościół  w tym zakup kwiatów 160 zł. Dziękuję.Za tydzień Stacja Kol cz.II

2.  Dziękuję wszystkim panom ,tym którzy uporządkowali teren przy Cmentarzu. Wiele osób chwali nas za to ,że teraz jest porządek i za to , że teraz widać Cmentarz a nie widać kupę śmieci .Nie wszyscy są zadowoleni. Ale to nie zależy od Parafii.

WESZŁY NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE ODBIORU ŚMIECI.

a/ nie można własnymi  transportem wwieźć śmieci na teren śmietniska w Kraśniku i nigdzie.

b/ transport musi być Gospodarki Komunalnej, która prowadzi śmietnisko/ cały teren jest monitorowany/  (zagraniczne śmieci)

c/ transport odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem  dużego kontenera  tzw.KP7 i dlatego musiało być zlikwidowane śmietnisko przy Cmentarzu ( nie ma już  w żadnej parafii luźnego składowania odpadów)

Zatem, jak to będzie w naszej parafii.

  BĘDZIE POSTAWIONY KONTENER KP7 DO KTÓREGO MOŻNA WRZUCAĆ :

A/  plastik tzn. wkłady ze świec

B/  szkło ze świec

Żadnych innych śmieci np :odpady zielone trawa, chwasty, chryzantemy itp.( bo pierwszy kontener przyjmą a  dalszych już nie).

Od 1 listopada zawarta jest umowa między Rzymskokatolicką Parafią w Wilkołazie a Przedsiębiorstwem EKOLAND w Kraśniku.

Cena transportu kontenera (przywóz-odwóz) + ilość kilogramów wyniesie ok. brutto 1719 zł .

    Ile zapłaciliśmy za obecne wywiezione śmieci./ dziękujemy za  przyjęcie /

Wywieziono spod cmentarza 39.060 ton za ,które musimy zapłacić 9 702,50.( A powinniśmy zapłać po nowej cenie ponad 19 000 zł. (Faktury na tabl.ogłoszeń). Do dyspozycji miałem 8000 zł. Ponieważ na koncie

jest 8000 przeznczone na ogrzewanie więc z tego pobiorę różnicę.

Od 1 listopada proszę Radnych parafii o zebranie składki na wywóz śmieci na kontener spod Cmentarza. Wszystkie zebrane pieniądze, proszę ,aby były w rękach Rady parafialnej.

 

W zakrystii są wydrukowane wypominki.
Prosimy o pomoc Radnych Parafii.

 

PRZYPOMINAMY ŻE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELE DOKONUJEMY

ZMIANY CZASU.

Msza św. niedzielna
popołudniowa będzie odprawiana:
 
o godz. 16.00 a naboż. różańcowe o godz. 15.50.

W CIĄGU TYGODNIA POPOŁUDNIU MSZE ŚW. do zakończenia wypominek BĘDĄ ODPRAWIANA O GODZ. 18.00. Wypominki godz. 17.30

 

KS. SEBASTIAN NATONIEWSKI ORGANIZUJE W PRZYSZŁYM ROKU PIELGRZYMKĘ DO RZYMU. INFORMACJE U KS. PROBOSZCZA.

 
ZAPOWIEDZI:

Skrzypek Tomasz z Rzeczycy Księżej i Śliwka Weronika z Wilkołaza I zap. II


XXVIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA PAPIESKA  
13 PAŹDZIERNIKA 2019r


1.   
Serdecznie witamy parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii.

2.    Dzisiejsza Niedziela jest dniem Papieskim. Dziękujemy za dar Papieża- Polaka dzisiaj jako świętego. Za Jego wstawiennictwem polecamy dar żywego pomnika dla młodzieży z biedniejszych rodzin. Ofiary do puszki, które składamy niech wspomogą uzdolnioną młodzież. W ich intencjach składam Bóg zapłać.

3.    Trwają wybory do naszego parlamentu. Niech Polacy pokażą całemu światu ,iż swój ojczysty język mają. Bądźmy ludźmi rozsądku i mądrości i pójdźmy wszyscy na głosowanie.

4.    Dziękuję Panu Jackowi Serwinkowi i jego pracownikom za uprzątnięcie i wywiezienie 35 szt worków big-bag z plastikami i szkłem do Kraśnika.

5.    Dziękuję panu Jackowi Ryśiowi i panu Janowi Kazimierakowi za  załadowanie i wywóz śmieci do Kraśnika.Proszę o pomoc na jutro paru mężczyzn na godz.6.30 rano.Jak otrzymam faktury to ogłoszę ilośc do zapłaty.

6.    Jutro Dzięń Nauczyciela.Wszystkim Nauczycielom składam Najserdeczniejsze Życzenia.

7.    Bóg zapłać mieszkańcom Zdrap za posprzątanie kościoła. Byli : Partyka Józef, Natoniewska Marta,Bartnik Beata, Pawłowska Jolanta, Zofia Bielecka. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 276 zł i zakupili kwiaty.Dziękuję.Za tydzień prosimy do pomocy mieszkańców Wilkołaz Stacja Kolejowa cz.I

8.    Wszystkim Rodzinom, które ofiarowały ziemiopłody składam serdecznie Bóg zapłać.

    Od Września swoją działalność rozpoczął Gminny Ośrodek Kultury w Wilkołazie, mający swoją siedzibę w budynku Biblioteki.

Zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów na spotkanie integracyjno-
organizacyjne, które odbędzie się 16 października (w Środę) o godzinie 1600. Spotkanie ma na celu utworzenie klubu dla „Aktywnych Plus”. Gwarantujemy miło spędzony czas i miejsce do cyklicznych spotkań
.

10.                      Dziś o godz.10.30 spotkanie rodziców i dzieci ,które przygotowują się do I-szej kom. Św.

11.                      Od następnej niedzieli prosimy radnych parafialnych o odbieranie wypominków i rozniesienie w parafii.

XXVII niedziela zwykła

06 października 2019r

 

1.Dziękuję za posprzątanie kościoła .
Byli- Magdalena Igras, Irena Zięba, Małgorzata Kawęcka, Teresa Smołecka, Maria Stręciwilk, Anna Baran. Mieszkańcy ofiarowali na kościół  190zł.Za tydzień prosimy do pomocy Zdrapy cz.II

2.Z powodu silnego wiatru uszkodzona została  stodoła przy parafii. Stąd też serdecznie dziękuję za jej naprawę następującym osobom-Latos Krzysztof, Kuśmierz Jan, Stanicki Andrzej, Dziurda Grzegorz, Koper Mateusz i Karamon Piotr.

3.Również składam serdeczne podziękowanie dla panów Kazimierza Bąka i Patryka Dziurdy z Marianówki za zrobienie nowej rynny przy kościele, która została uszkodzona przez wyładowanie atmosferyczne. Bóg zapłać

4.Od Września swoją działalność rozpoczął Gminny Ośrodek Kultury w Wilkołazie, mający swoją siedzibę w budynku Biblioteki.

Zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów na spotkanie integracyjno-
organizacyjne, które odbędzie się 16 października (w Środę) o godzinie 1600. Spotkanie ma na celu utworzenie klubu dla „Aktywnych Plus”. Gwarantujemy miło spędzony czas i miejsce do cyklicznych spotkań.

5. W tym tygodniu na Sobotę 12.X  tradycyjnie poproszę o zbiórkę ziemiopłodów na rzecz Seminarium i ubogich w Lublinie.

5a. W przyszłą Niedzielę o godz.10.30 spotkanie rodziców i dzieci ,które przygotowują się do I-szej kom. Św.

6. Złożone ofiary na kościół:

      Bednarczyk Kamil i Maciąg Dorota z racji ślubu-100zł

     Bartoszewski Andrzej i Barbara z racji ślubu 100zł

     Renata i Wiesław Mazur z racji swojego jubileuszu -100zł      Bóg zapłać.


XXVI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 29 WRZEŚNIA 2019r.

 

1.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Były Baran Alicja, Szalasa Lucyna, Piekarz Barbara, Pastucha Monika i Ciołek Ewa.Mieszkańcy ofiarowali na kościół 120zł. Bóg zapłać.

Za tydzień prosimy do pomocy mieszkańców

2.    Dzisiaj spotkanie  o godz.10.30 spotkanie z Rodzicami i dziećmi, które w przyszłym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania i I-szej Komunii św.

3.    W tym tygodniu Parafia zapłaci I-szą ratę za projekt  za kościół  na sumę 12.800 zł zaś w październiku  I-sza rata za projekt na dom parafialny( ogłoszę) zwracamy uwagę , że niniejsze koszty są zwracane w 100%).

4.    Od  01 października miesiąca ,który jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej rozpoczynamy codzienne Nabożeństwa do Matki Bożej Różańcowej. Różaniec o godz 17.30 zakończony Mszą św.

5.    Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca świętego w kościele. Jeśli jest to nie możliwe to prosimy odmówić różaniec prywatnie z rodziną w domu.

6.    Na tablicy widnieje napis kto prowadzi w danym dniu święty Różaniec w Kościele

7.    W dniu 02 października w Srodę, Świętych Aniołów Stróźów ,naszych Aniołów. Zapraszamy na Nabożeństwo Mszy św. i na Różaniec,wcześniej proszę przeczytać o moim Aniele Stróżu, który wybrali dla nas nasi Rodzice na moment Chrztu świętego  

8.     Nowożeńcy Karolina i Tomasz Bąbol  ofiarowali na kościół z racji swojego ślubu 100zł


XXIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 8 WRZEŚNIA 2019r.  

1.  Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli: Flis Danuta, Zosia, Antonina, Renata, Monika , Agnieszka Wawrzykowskie, Zofia Mazurkiewicz, Justyna Sołtys, Halina Szostek, Zofia Tomaszewska, Weronika i Karolina Stolarz . Mieszkańcy złożyli ofiarę 260zł . Bóg zapłać.

W sobotę na godz. 9.00
 zapraszamy mieszkańców Obroki przy Marianówce.

4. W miesiącu wrześniu w zakrystii można zapisywać kandydatów z klas III do I Komunii Świętej a do bierzmowania kandydatów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie planowane jest dla obu grup w niedziele 29 września.

5.     Dziś święcimy ziarno na zasiew z racji święta Narodzenia Matki Bożej.

Ofiary na kościół:

Mateusz Koba i Magdalena Rachwał z racji ślubu -  200zł

 ZAPOWIEDZI II

Bartosiewicz Andrzej i Bartosiewicz Barbara z Domu Koślak z Zalesia cywilnie związani

Bąbol Tomasz Bartłomiej z Lublina i Bryda Karolina Maria z Wilkołaza I zam. w Lublinie

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.XXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 1 WRZEŚNIA 2019r.  

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli: Sołtys Anna, Biżek Monika i Aleksandra, Maciąg Kazimierz, Bartnik Justyna, Wnuczek Renata, Ściegienna Maria. Mieszkańcy złożyli ofiarę 330zł . Bóg zapłać.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy
                           mieszkańców Obroki przy szosie.

2. W poniedziałek 2 września zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny.

   Wilkołaz Msza św. godz. 8.15.             
    Marianówka Msza św.  godz. 11.00.

3. SPOWIEDŹ PIERWSZOPIĄTKOWA (oraz na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży) OD GODZ. 17.00. Msza św. godz. 18.00

4. W miesiącu wrześniu w zakrystii można zapisywać kandydatów z klas III do I Komunii Świętej a do bierzmowania kandydatów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie planowane jest dla obu grup w niedziele 29 września.

5. Można już zgłaszać intencje mszalne na rok 2020. Prosimy aby to robić w ciągu tygodnia po Maszach porannych lub kancelarii parafialnej. Prosimy o wcześniejsze zapisywanie intencji rocznicowych dziekcz-błagal. z racji jubileuszu ślubu lub urodzin.

6.  Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki wraz z Gminną Biblioteką Publiczną włączając się w akcję „Narodowego Czytania 2019”  zaprasza 8 września w godz. 15.00-17.00 do sali gimnastycznej do wspólnego czytania ośmiu polskich nowel wybranych przez parę prezydencką.

 

ZAPOWIEDZI I

Bartosiewicz Andrzej i Bartosiewicz Barbara z Domu Koślak z Zalesia cywilnie związani

Bąbol Tomasz Bartłomiej z Lublina i Bryda Karolina Maria z Wilkołaza I zam. w Lublinie

ZAPOWIEDZI II

Gąsiorowski Mateusz z Wilkołaza I i Głogowska Dominika z Lublina par. Chrystusa Króla

Maciąg Dorota z Wilkołaza I i Bednarczyk Kamil z Niedrzwicy Dużej

Pudło Mateusz Michał z Wilkołaza St. Kol. i Piasecka Weronika z Gór par Sulów


XXI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 25 SIERPNIA 2019r.  

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Były: Nagajek Elżbieta, Basia i Marysia, Karamon Joanna, Marzec Ewelina. Mieszkańcy złożyli ofiarę 60zł. Bóg zapłać.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców
 Wilkołaza I od nr. 171 do końca.

2. Do końca sierpnia prosimy o zgłaszanie się rodzin z intencjami Mszy Świętych Gregoriańskich na rok 2020 (30 Mszy Św. po sobie).

Od września przyjmujemy
indywidualne intencje mszalne na rok 2020.

3. Dzisiejsze  złożone ofiary do puszki będą przeznaczone na akcję Caritas „ Tornister pełen uśmiechu” Bóg zapłać.

4. Jutro, 26 sierpnia wypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. godz. 7.00, 18.00.

5. Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy zaprasza na Uroczystości 41 rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej. Uroczystości odbędą się w sobotę 31 sierpnia a w niedzielę 1 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona SUMA PONTYFIKALNA powiązana z Diecezjalnymi Uroczystościami Dożynkowymi. Na uroczystości wybiera się delegacja z wieńcem dożynkowy z naszej Parafii.

6. Od przyszłej niedzieli, 1 września wracamy do porządku niedzielnego Msza św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00.

                  OFIARY NA KOŚCIÓŁ:

Agnieszka i Władysław Wronka  ( z racji  10r. ślubu) -  100zł

ZAPOWIEDZI I

Gąsiorowski Mateusz z Wilkołaza I i Głogowska Dominika z Lublina par. Chrystusa Króla

Maciąg Dorota z Wilkołaza I i Bednarczyk Kamil z Niedrzwicy Dużej

Pudło Mateusz Michał z Wilkołaza St. Kol. i Piasecka Weronika z Gór par Sulów

ZAPOWIEDZI II

Janczarek Piotr Jan z Wilkołaza I i Bartnik Paulina Edyta z Woli Studzieńskiej


XX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 18 SIERPNIA 2019r.  

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli: Serafin Monika, Gołoś Maria, Skubik Marta, Malarczyk Jadwiga, Kazimierz i Paweł, Dąbek Halina, Maśloch Danuta, Kuśmierz Helena, Wieleba Leontyna, Wierzchowiak Piotr, Bartnik Teresa, Kuś Marlena i Bartek, Serwinek Marta  Mieszkańcy złożyli ofiarę 180zł. Bóg zapłać.

Za tydzień w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Wilkołaza I od   nr. 141-170.

2. Dziś   O GODZ. 12.00  zostanie odprawiona:

MSZA ŚW. DOŻYNKOWA  DZIĘKCZYNNA ZA ZEBRANE PLONY Dziękujemy za zaangażowanie przy kościele Radnym Parafialnym z racji Dożynek Gminno-Parafialnych.

3. Do końca sierpnia prosimy o zgłaszanie się rodzin z intencjami Mszy Świętych Gregoriańskich na rok 2020
 (30 Mszy Św. po sobie).

Od września przyjmujemy indywidualne intencje mszalne na rok 2020.

4. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki dla dziecka LILIANNY GAJEWSKIEJ, która ma być operowana 21 września w Warszawie. Zebrano 2.945,10 zł. Bóg zapłać.

5. Zapraszamy na czwartek o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity i Masza Święta Zbiorowa

5. Za tydzień ofiary złożone do puszki będą przeznaczone na akcję Caritas „ Tornister pełen uśmiechu”                     

OFIARY NA KOŚCIÓŁ:

Ewelina i Michał Śliwka ( z racji  ślubu) -  100zł

Maciej i Kinga Chmielik (z racji ślubu) - 200zł

ZAPOWIEDZI

Janczarek Piotr Jan z Wilkołaza I i Bartnik Paulina Edyta z Woli Studzieńskiej Zap. I

Koper Paweł z Wilkołaza III i Katarzyna Kołodziejczyk z Gór par Urzędów Zap. II


XIX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO 

NIEDZIELA 11 SIERPNIA 2019  

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli: Małgorzata Maciąg, Iwona Adach, Beata Kuśmierz, Maja Wróbel. Mieszkańcy złożyli ofiarę 80zł. Bóg zapłać.

Za tydzień w sobotę od godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Wilkołaza I od nr. 111-140.

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. MSZE ŚW. O GODZ. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00. Do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych.

3. W środę w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

4. Wraz z czwartkowym świętem maryjnym wspominamy „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. Za tydzień w niedzielę 18 SIERPNIA O GODZ. 12.00  zostanie odprawiona:  MSZA ŚW. DOŻYNKOWA  DZIĘKCZYNNA ZA ZEBRANE PLONY

ŚLUBY:  
Czwartek  godz. 15.00:   Piotr Świercz i Anna Świercz z Zalesia   

Sobota godz. 14.30:   Maciej Chmielik i Kinga Chmielik z Walii     

OFIARY NA KOŚCIÓŁ:

Monika Skowron - 200zł

Mirosław Stec (z racji ślubu córki) – 200zł

Bożena i Paweł Nagajkowie( z racji rocznicy ślubu) -  100zł

ZAPOWIEDZI

Koper Paweł z Wilkołaza III i Katarzyna Kołodziejczyk z Gór par Urzędów   zap I

Magdalena Rachwał z Wilkołaza III i Mateusz Koba z Kraśnika zap. II

Świercz Piotr-Robert i Świercz Anna oboje z Zalesia cywilnie związani zap. II 


XVIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

04  do 11 sierpnia  2019

 

+ Wiesław Jamruz  l 73.  Z Wilkołaza Stacji Kolejowej

                         

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości i rodaków przebywających na urlopach i na wakacjach. Życzę dobrego odpoczynku. Wszystkim Szczęść Boże! W modlitwie naszej polecamy żniwiarzy

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli: Bożena Małyszek, Magdalena Samolej, Henryka Mazurek. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 20zł.                Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o pomoc Wilkołaz I od nr 81- 110.

3. DZISIAJ O GODZ. 11.00 pielgrzymi idący do Częstochowy przyłączą  się do naszej Mszy św. o godz. 11.00. Dziękuję mieszkańcom, którzy przygotowali posiłek dla pielgrzymów. Posiłek dla księży będzie przy plebanii pod namiotem. Druhom  strażakom dziękuję za  podłączenie wody i przywiezienie stołów i rozstawienie ich na parkingu.

W NAJBLIŻSZY WTOREK
UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
MSZE ŚW.  O GODZ.
 
9.00 , 12.00 I O GODZ. 18.00

5. W następną Niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszki dla dziecka LILIANNY GAJEWSKIEJ ,które ma być operowane 21 września w Warszawie. Koszt operacji 300.000.

Nabożeństwo i Msza św. do św. Rity każdego 22 dnia miesiąca godz. 18.00

 

6. Ogłoszenie ( śluby i chrzty)   SOBOTA:  

15.00  ŚLUB   Ewa Stec i Rafał Lenczak z Londynu

16.00 ŚLUB Agnieszka Szymczyk z Wilkołaza III i Daniel Skurski z Wierzbicy

17.30  ŚLUB   Ewelina Serwinek z Wilkołaza I i Michał Śliwka z Wilkołaza II

 CHRZTY:

Jakub Stelmach z Wilkolaza II   

Kacper Pizoń z Wilkołaza  III                      

 

ZAPOWIEDZI

Magdalena Rachwał z Wilkołaza III i Mateusz Koba z Kraśnika zap. I

Świercz Piotr-Robert i Świercz Anna oboje z Zalesia cywilnie związani zap. I 


XVII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

29 lipca do 04 sierpnia 2019

Niedziela 28 lipca 2019

 

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości i rodaków przebywających na urlopach i na wakacjach. Życzę dobrego odpoczynku. Wszystkim Szczęść Boże!

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Byli. Alicja Rozenbangier, Halina Rachwał, Jan Rachwał, Mateusz Rachwał, Anna Żytek, Halina Samolej, Marlena Stec, Adrianna Stec i Jacek Stec. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 80zł. Bóg zapłać.Za tydzień prosimy o pomoc Wilkołaz I od nr 61-80.

3. W tym tygodniu w Niedzielę  04 sierpnia o godz 11.00 pielgrzymi idący do Częstochowy przyłączą  się do naszej Mszy św. o godz 11.00. Proszę druhów strażaków o podłączenie wody i przywiezienie stołów i rozstawienie ich na parkingu.

O przygotowanie posiłku  dla  księży, kleryków i dla Sióstr zakonnych proszę mieszkańców Wilkołaza I od nr 1-100 pod namiotem w ogrodach przy plebanii, wzorem  lat ubiegłych.

Na parkingu proszę o przygotowanie posiłków dla pozostałych pielgrzymów mieszkańców  Wilkołaza I od  nr 100 do końca 0raz mieszkańcy Wilkołaz II i Wilkołaz III.

·   W tym tygodniu rozpoczyna się nowy miesiąc Sierpień, który jest miesiącem w modlitwie o trzeźwość naszego Narodu.

·       Z racji I-szej Niedzieli miesiąca prosimy Kółko Różańcowe p.w. MB Częstochowskiej Wilkołaz Drugi zelatorka Krystyna Wnuczek o modlitwę różańcową w int. naszej Ojczyzny o godz.10.30

4. W Piątek przypada I-szy Piątek miesiąca : spowiedź o godz 7.00 i 7.30

5. Karol i Annabel Sapuła z Braighton z racji swojego ślubu ofiarowali na kościół 200zł. Bóg zapłać

Zapowiedzi

1.    Chmielik Maciej z Wilkołaza III Kinga Chmielik z Lublina cyw. związani z Cardiff zap II

       Gościom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa BożegoXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO

15-21 Lipiec 2019

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Zmarli w ubiegłym tygodniu  

+ Zofia Chmielik l.97 z Wilkołaza I

+ Genowefa Krzysztoń l.97 z Wilkołaza G.

+ Janina Ronduda l. 92 z Zalesia  pogrzeb jutro w Kraśniku

                    ( Ciało będzie złożone na naszym Cmentarzu.)

 

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości przebywających na urlopach i na wakacjach. W modlitwie pamiętamy o  wszystkich  ciężko pracujących.

Ogłoszenie Stowarzyszenie Pomocy Osobom niepełnosprawnym ,,godnie żyć'' zbiera podpisy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, zainteresowanych utworzeniem w kraśniku przy ul.Niepodleglosci 23 w budynku po dawnej przychodni powiatowej, placówki dla dorosłych osób niepełnosprawnych, wymagających stałej opieki i pomocy w codziennym funkcjonowaniu, w tym również dla osób z autyzmem i chorobami sprzężonymi. Podpisy będzie można składać przed  kościołem po mszy świętej o godz 11.00 prosimy o przekazanie informacji osobom potrzebującym takiej pomocy.  Anna Matyjaszek. Przewodnicząca stowarzyszenia i matka i chorego syna.

·       Dziękujemy za posprzątanie kościoła Byli: Igras Grażyna, Stec Dorota, Samolej Jolanta,Lizak Małgorzata, Kuśmierz Grażyna. Mieszkańcy ofiarowali na kościół-210zł  w tym kwiaty 90zł.    Za tydzień prosimy o pomoc mieszkańców Wilkołaza I od nr 1-30.

·       Bóg zapłać mieszkańcom Wilkołaza II ( nie wszystkim ),którzy segregowali plastiki przy Cmentarzu: Byli Janczarek Gabriel,Rafał Wrona,Chrzanowska Ewa,Mazurek Barbara,Chmielik Anna,Karamon Eugeniusz,Chmura Danuta, Winiarska Agnieszka, Samolej Jolanta, Partyka Mieczysław,Lizak MałgorzataIgras Grazyna,Kułaczkowski Zbigniew,Ambrożkiewicz Piotr, Mizera Tadeusz.Cały nadzór pełniło 4 strażaków z naszej wilkołazkiej jednostki. Bóg zapłać. Aby dokończyć porządkowania i segregacji proszę mieszkańców Wilkołaza II czII od nr 56 do końca w strone Wilkołaza Dolnego.

·       Dziękuję pani Marii Kuśmierz i mieszkańcom z Wilkołaza III za całość organizacji dla pielgrzymów zdążających przez naszą parafię do sanktuarium w Radecznicy. Zapraszamy we Wtorek godz 18.00 na Mszę św. w Świetlicy na Wilkołazie III .

3.Dnia 23 lipca zbierany będzie zużyty sprzęt  elektroniczny ,także sprzęt typu AGD,telefony, ładowarki,monitory drukarki itp.

4. Dnia 04 sierpnia o godz 11.00 pielgrzymi idący do Częstochowy przyłączą  się do naszej Mszy św. o godz 11.00.Proszę o przygotowanie posiłków .Posiłek dla księży będzie przy plebanii pod namiotem ,tak jak w ubiegłym roku.

 

W dniach 21 lipca 2019 rozpoczynamy  20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Z tej racji w najbliższą niedziele w naszej parafii błogosławieństwo pojazdów i kierujących.

  Zapowiedzi

*Szymczyk Agnieszka z Wilkołaza Trzeciego i Skórski Daniel z Wierzbicy par, Boby, zap II

*Śliwka Michał  z Wilkołaza II  i Ewelina-Agata Serwinek z Wilkołaza I zap I


XIV tydzień Okresu Zwykłego

Niedziela, 06 Lipca 2019 Rok c


1.Serdecznie witamy wszystkich gości wraz z rodzinami przebywającymi na wakacjach i urlopach w naszej parafii i życzymy udanego  urlopu

2. Msze święte w okresie urlopowym w naszej parafii odprawiane będą w następującym porządku

*  o godz. -18.00   (w Środy - Nowenna)

* w dni świąteczne o godz.
       
- 9.00 12.00 i 18.00

* w Niedzielę o godzinie
      
- 7.00, 9.00, 11.00  i  17.00

3.Dzisiaj Różaniec za Ojczyznę o godz 10.30 odmawia Kółko Różańcowe Matki Bożej Szkaplerznej Stacja Kol Wilkołaz i Zdrapy. Zelatorka Jolanta Pawłowska.

3. Na Piątek na godz  18.00 poproszę mieszkańców Wilkołaza II do segregacji śmieci na Cmentarzu od Nr 1 do 55.Proszę ,kto ma worki tzw. Big-bag o dostarczenie je w przed dzień na plebanie. Proszę  Jednostkę Straży w Wilkołazie o dozór nad akcją porządkową. Zaś  Parafia powiadomi o porządkowaniu na  Cmentarzu Policję w Kraśniku i Jednostkę Straży Pożarnej w Kraśniku.

4.Bracia mniejsi prowadzą tzw Rekolekcje w drodze. Trasa przebiega m.in. w naszej diecezji przez Kraków- Bełżyce-Wilkołaz-Batorz-RADECZNICA. Za dwa tygodnie Msza Św. będzie odprawiona w Świetlicy na Wilkołazie Trzecim. Grupa liczy 30 osób. Proszę o nocleg dla kobiet- mieszkańców Wilkołaza Trzeciego. Z wszystkimi pytaniami i wszelką pomocą proszę pytać Marię Kuśmierz z Wilkołaza III -odpowiedzialną za całą koordynację pielgrzymów.

5.  Dziękuję za posprzątanie k-ła.  Byli: Ambrożkiewicz Piotr i Joanna, Janczarek Anna, Winiarska Agnieszka, Waryszak Halina, Kuśmierz Marianna i Partyka Teresa. Mieszkańcy złożyli ofiarę na k-ł 133 zł i kwiaty 72 zł.Bóg zapłać.

Dziękuję jubilatom państwu Zofii i Józefowi Marcom z Wilkołaza Górnego za ofiarę na kościół -100zł Bóg zapłać

6.  Zapowiedzi

Szymczyk Agnieszka z Wilkołaza Trzeciego i Skórski Daniel z Wierzbicy par, BobyXII tydzień Okresu Zwykłego

Niedziela, 23 czerwca 2019


JUTRO UROCZYSTOŚC

ODPUSTOWA KU CZCI PATRONA PARAFII

                          

+ Tadeusz Pizoń z Zalesie Południe l. 72

+ Krzysztof Zięba z Anglii l.44
          ( planowany pogrzeb dn 25.06.b.m o godz.16.00 )

 

1.    W dniu dzisiejszym Msza św. na Cmentarzu przed jutrzejszym dniem Odpustowym .

2.   Dzisiaj Noc świętojańska organizowana  przez

3.  Dzisiaj po każdej Mszy św w całej Polsce śpiewane są suplikacje. Powodem są tak ohydne ataki na naszą religię i na profanację Matki Bożej Częstochowskiej.

4.  Dziękuję za posprzątanie kościoła: Wnuczek Krystyna, Rycerz Tadeusza i Marzec Anna. Mieszkańcy ofiarowali 180 zł na potrzeby kościoła. Z dotychczasowych ofiar zakupiłem nową kosiarkę do trawy za 1770zł

5.   Jutro w Poniedziałek Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela. Serdecznie zapraszam wszystkie stany kościoła. Dzieci I-szo Komunijne, dzieci ,które obchodzą I-szą rocznicę Kom św. do sypania kwiatków, Strażaków, poczty sztandarowe, panie w ludowych strojach, chór parafialny, ministrantów i lektorów ( wszyscy ministranci i lektorzy przychodzą na godz 12.00.Suma z Asystą). Zapraszam scholę dziecięcą i wszystkich : gości rodaków i parafian.

6.   Sumę Odpustową odprawi nasz rodak ks mgr Sebastian Natoniewski, który będzie obchodził 3 rocznice święceń kapłańskich

7.  W najbliższy Czwartek Zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz 18.00. Po zakończeniu Mszy św. zapraszam scholę i ministrantów i dzieci I-szo Kom  na grillową kiełbaskę w ogrodach watykańskich przy plebanii.

8.   W Sobotę uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msze św będą odprawione o godz. 9,00 12.00 i 18.00

9.    Z racji dnia patronalnego św.Jana i w Sobotę świętych Piotra i Pawła wszystkim noszącym te piękne imiona składam Najlepsze Życzenia. Wszystkiego Najlepszego

 

10.                Zapowiedzi

*Karol Sapuła i Anabel Herbert  z Anglii zapII

*Gawinowska Paulina z Wilkołaza I i Gawinowski Rafał  z Krasnika cywilnie związani zapII

*Biszczak Weronika z Marianówki i Krajewski Bartołomiej z Krzemienia zap I

*Krawiecka Adrianna Wiktoria ze Zdrap i Jezierski Mateusz,Wojciech z Lublina zap I

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

 
Zmarli:

 + Jan Wieleba  z Wilkołaza Dolnego l.62

+ Marcin Wnuk z Wilkołaza Dolnego l. 43

+ Tadeusz Pizoń z Zalesie Południe l. 72 ( pogrzeb jutro o godz 14.00)

+Krzysztof Zięba z Anglii l.44 (pogrzeb dn 25.06.b.m o godz.16.00 )

 

1. Dziękuję  rodzicom dzieci komunijnych za ubranie ,posprzątanie i za uporządkowanie całego terenu kościelnego na tę uroczystość

2.       Dzisiaj 17 -oro dzieci przyjmie I-szą Komunię świetą

3.       Dotyczy 2 projektów .Trwają podpisywania umów i pierwsze opłaty za projekty.

4.      Msza święta na Zakończenie roku szkolno-katechetycznego w Środę o godz 8,15

5.       Msza święta na Zakończenie roku szkolno-katechetycznego klas ósmych w Środę o godz.11.00

6.      W Czwartek Uroczystości Bożego Ciała . Głowna Msza św. o godz .10.30 a po niej procesja do czterech ołtarzy. Tradycyjnie jak w ubiegłym roku. Proszę wszystkie dzieci do sypania kwiatków, druhów strażaków ,panie w strojach, chór parafialny

7.       W Uroczystość Bożego Ciała św. o godz. 10,30 Msza z racji I-szej rocznicy Komunii  Św.

8.      Podczas Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci gromadzą się na godz 18.00

9.      W Sobotę o godz.18.00 Nabożeństwo i Msza św. zbiorowa do św. Rity. Zapraszamy

10.  W najbliższą Niedzielę Msza św. na Cmentarzu Parafialnym. O godz.16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  MSZA  za Parafian i polecanych w wypominkach

 Zapowiedzi:

1.      Skrabucha Artur z Wilkołaza II  i Wioleta Boczek z par Stróża zap II

2.     Adam Bielski z Warszawy i Agnieszka Marzec z Wilkołaza I zap II

3.     Karol Sapuła i Anabel Herbert  z Anglii zapI

4.    Gawinowska Paulina z Wilkołaza I i Gawinowski Rafał  z Krasnika cywilnie związani zapI


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019 r.

Zmarli:

+ Grzegorz Mazurek z Wilkołaza Dolnego l.37

+ Głaz Helena z Wilkołaza Trzeciego I.93


W dniu 6 czerwca 2019 roku zmarł w Lublinie

Ksiądz Arcybiskup Senior Bolesław Pylak, l.97

biskup lubelski  w latach 1975-1997.

 Uroczystości pogrzebowe
będą miały miejsce w archikatedrze lubelskiej.

10 czerwca br. (poniedziałek)

18.00 – wprowadzenie ciała Zmarłego i Nieszpory

19.00 – Msza św. żałobna

19.30 – czuwanie modlitewne (przy trumnie)

11 czerwca br. (wtorek)

11.00 – Msza św. pogrzebowa .Po Mszy św. złożenie ciała Zmarłego w krypcie archikatedry.


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”

 

11.00 – Msza św. pogrzebowa .Po Mszy św. złożenie ciała Zmarłego w krypcie archikatedry.

1.  Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli Chrystusa w Eucharystii.

3.  Jutro święto
   NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA

Msze św. godz. 9.00. 12.00, 18. 00

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli: Monika Śliwka, Elżbieta Macią, Zbigniew Chmiel. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 200 zł. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy rodziców dzieci przed Pierwszą Komunia Świętą.

5.  Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na Świątynię Opatrzności w Warszawie a ofiary tacowe przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.  Bóg zapłać.

6.  W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy szczególnie tego dnia o modlitwie  za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa.  

W przyszła niedziele Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii o godz. 12.00 siedemnaścioro dzieci przyjmie I Komunią Świętą.

Zapowiedź I :
Adam Bielecki z Warszawy i Agnieszka Marzec z Wilkołaza I 


VI TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO

WNIEBOWSTĄPIENIE

02 - 09 czerwca 2019

 

1.     Dzisiaj mamy I-szą Niedzielę miesiąca ,adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.30

2.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Były. Banach Teresa, Bednara Anna, Rafalska Maria, Sokołowska Hania, Sokołowska Urszula, Serwinek Krystyna, Piejak Zenobia i Wierzchowska Danuta. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 80zł.Za tydzień-

3.     Dla poszkodowanych mieszkańców Wojciechowa nasza parafia zebrała 2811zł

4.     Na Radio Maryja i Telewizję Trwam Akcja Katolicka zebrała 2610zł

5.     Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św.

6.     W Środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej i Nabożeństwo czerwcowe.

7.     Parafia w Wilkołazie wchodzi w projekt TERMOMODERNIZACJI z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prace przewidziane
 z projektem termomodernizacji Kościoła

 i budynku Parafialnego w Wilkołazie

 ETAP I   

 PRACE PROJEKTOWE.

Faza I. Przygotowanie projektów termomodernizacji  kościoła parafialnego oraz plebanii. 

Przewidywany zakres prac: do uzgodnienia z Konserwatorem

1.      Kościół:

 ·        wykonanie natryskowych tynków ciepłochronnych, przełożenie instalacji odgromowych, wymiana zewnętrznych parapetów okiennych i obróbek blacharskich w przypadku balkonów i loggii -usuwanie wilgoci w obrębie okien i loggii wraz z wykonaniem ocieplenia ścian zewnętrznych

·        Docieplenie dachów, stropów i poddasza

·        Wymiana oświetlenia na energooszczędne LED

·        wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego wraz z odtworzeniem posadzki w standardzie

·        montaż gruntowych pomp ciepła wraz z wykonaniem dolnego źródła ciepła,

·        montaż instalacji fotowoltaicznej - ogniw fotowoltaicznych

·        odwodnienie całego budynku kościoła

·        ułożenie nowej kostki wokół kościoła

 2.     Plebania:

 ·       Wymiana dachu

·         Docieplenie całego budynku

·         Montaż gruntowych pomp ciepła

·        montaż instalacji fotowoltaicznej - ogniw fotowoltaicznych

·        wymiana instalacji elektrycznej w całym budynku

·        wymiana oświetlenia na LED w całym budynku

 FAZA  2 Opracowanie kosztorysu prac remontowych kościoła i budynku plebani.

        Termin sporządzenia kosztorysu i podanie kwoty:  do 20 lipca 2019 r

Koszt opracowania projektów wynosi 60000zł
( na etapie realizacji)


Etap II

Złożenie opracowanego projektu do Fundusz Ochrony  Środowiska i Gospodarki wodnej
 
(to nie są środki unijne)

 

Termin złożenia wniosku o dofinansowanie do końca bieżącego roku.

·        Oczekiwanie na podjęcie decyzji o przyznaniu dofinasowanie prac remontowych lub odrzuceniu wniosku.

·        Jeżeli środki zostaną przyznane pokryją 95% kosztów prac inwestycyjnych. 5% kosztów pokrywa parafia.

 

Przybliżony termin wydania decyzji o przyznaniu lub nieprzyznaniu  środków: 2020-2021.r

 

Etap III

Rozpoczęcie prac Budowlano- Remontowych

 

Termin realizacji  prac remontowo budowlanych przewidziany na okres:

Planowane rozpoczęcie prac to rok 2021.

Zakończenie prac…………………….


 ZAPOWIEDZI

1.     Skrabucha Artur z Wilkołaza II  i Wioleta Boczek z par Stróża zap I

 

V TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO

Od 26 maja do 02 czerwca 2019

 

Zmarli w minionym tygodniu

+ Jan Wójcik z Obroków l. 86

+ Barbara Zakrzewska z Lublina l. 62

+ Krystyna Wiesława Ciołek z Wilkołaza Górnego l. 87

 

1.     Dziękuję za posprzątanie Kościoła. Byli :Łaska Marzena, Dziewulski Wiesław, Gołoś Agnieszka, Skrzypek Agnieszka, Skrzypek Małgorzata, Smolak Renata. Mieszkańcy ofiarowali na kościół210 zł. Za tydzień prosimy do pomocy Wilkołaz II od nr 100 do końca.

2.   Ministranci zbierają ofiary do puszki na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom Caritas Lublin

3.   Dzisiaj także ofiary do puszki dla poszkodowanych trąbą powietrzną dla mieszkańców pobliskiego Wojciechowa

4.   Spotkanie dzieci i rodziców przed I-szą Kom św we Wtorek o godz 17.00

5.    Spotkanie z Radą parafialną w Środę około 19.00 po Nabożeństwie majowym (ważne spotkanie)

6.   Wyjazd wakacyjny dla dzieci na 8 dni do Mucharza k. Wadowic. Organizują siostry pasjonistki z Kraśnika (więcej na tablicy ogłoszeń lub u pani katechetki Zosi.)

7.    Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie planuje realizację projektu pod tytułem: „Termomodernizacja zabytkowego budynku kościoła parafialnego pw. Św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ( więcej na tablicy ogłoszeń )               

oraz

„Termomodernizacja domu parafialnego w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

8.   Za tydzień Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

9.   ZAPOWIEDZI

1.                                   Skrabucha Artur z Wilkołaza III i Wioleta Boczek z par Stróża zap I


IV TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO

Od 13 do 19 maja 2019

 

1.           Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli  Anna Świercz, Krzysztof Kowalski, Łukasz Stec, Marta Samolej, Marta Zyśko, Małgosia Zyśko, Anna Janczarek, Tomasz Janczarek, Teresa Pyzik, Maria Kozioł,Agnieszka Stec, Teresa Majewska, Halina Koźlak.Mieszkańcy ofiarowali na kościół 260 zł Bóg zapłać. Za tydzień Wilkołaz Dolny od państwa Skowrońskich do Gudyków

·       Ministranci zbierają ofiary do puszki na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom Caritas Lublin

·       Za tydzień 19 maja Akcja Katolicka zbierze ofiary do puszki na Radio Maryja

 

2.    Dziękuję za pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego. Byli: Gołoś Maria i Plichta Jan z Wilkołaza IKuśmierz Adam, Kuśmierz Kazimierz i Serafin Kazimierz z Wilkołaza III

3.   Dziękuję panu Marcinowi Marcowi z Wilkołaza II za wykoszenie trawy ciągnikiem

4.   Jutro rozpoczynamy  poświęcenie pól o godz 17.00 a potem Msza św i Nabożeństwo Majowe o godz.18.00 w Kościele. Również o godz 18.00 będzie się odprawiało Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (w Środy)

5.    W Środę po Nabożeństwie majowym próba chóru kościelnego.

ZAPOWIEDZI

Tomala Sylwester z Wilkołaza Dolnego   i  Flis Dorota z Majdan Grabina zap II

Pawłasek Ilona z Wilkołaza I  i Pilichowski Paweł z Wilkołaza I  zap II


III TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO

06 - 12 maja 2019

1. Przez cały miesiąc ministranci będą zbierali ofiary do puszki, które są przeznaczone na Wakacyjne dzieło pomocy dzieciom.

 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli -Rodzina Bańków, Grudzińska Anna i Irena, Pawłowska Zenobia i Agata, Pizoń Marzena i Zofia, Dubil Joanna i Kuśmierz Marta. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 215 zł. Bóg zapłać .Za tydzień prosimy Zalesie Północ.

 3 .Rozbieranie grobu Pańskiego w poniedziałek o godz 8.00

 4. Nabożeństwa majowe i Msza św w dni powszednie będzie się odprawiać zawsze o godz 18.00.Powodem jest to ,że pan organista nie może zwolnić się z pracy.

 
5.  Od poniedziałku za tydzień tzn od 13 maja Poświęcenie pól o godz 17.00 a potem Msza św i Nabożeństwo Majowe o godz.18.00 w Kościele. Również o godz 18.00 będzie się odprawiało Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (w Środy)

 

6.  Za tydzień w Niedzielę o godz.10.30 spotkanie dzieci I-szo komunijnych

 

II TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO 

29 KWIETNIA– 05 MAJA 2019

                                    + Zbigniew  Baran l.41 z Wilkołaza

                                    + Janina Zioło        l.87  z Popkowic

 1..  Dziękuję panom za pomoc w przygotowaniu terenu przy kościele  do Bierzmowania

2..  Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i na dekorację uzbierano 3735zł.

3..  Od najbliższej Środy rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które w kościele będą odprawiane o godz. 16.40 a potem Msza św.

4..  Zapraszam 3 maja w dzień Matki Bożej Królowej Polski na godz 12.00 wszystkich Druhów Strażaków i Druhny z całej Gminy( intencja zamówiona przez Wójta Gminy Wilkołaz) na Uroczystą Mszę św.

 

PONIEDZAŁEK WIELKANOCNY

22 KWIETNIA 2019 R

Serdecznie witamy Parafian i Gości na terenie  Parafii.

 Dzisiaj o godz 17.00 Nabożenstwo i Msza św. zbiorowa do św. Rity

 Dzisiaj  polecamy wszystkich Nauczycieli  akademickich, pracowników i młodzież z naszej Parafii, która studiuje na różnych uczelniach w Polsce. W szczególny sposób polecamy Katolicki Uniwersytet Lubelski

 
 Dziękuję za posprzątanie kościoła.Byli-Pietras Barbara, Pietras Zofia, Szysdzka Halina, Szwarnowska Izabela, Gąsiorowska Agnieszka, Kuśmierz Elżbieta, Szyszka Krystyna,Wnuczek Irena i Wnuczek Amelia, Sołtys Piotr, Sołtys Ilona, Chrzanowska Anna i Zyśko Agnieszka.. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 240 zł .Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o pomoc Rodziców dzieci przystępujących  do bierzmowania.

 Od Wtorku do Piątku gromadzimy się wioskami o godz.18.00 na Mszę św. zbiorową i Nabożeństwem do św. Krzyża z relikwiami. Przynosimy ze sobą na Mszę :

1/ dzieci -   obrazek ze chrztu św lub z I kom św.

2/ młodzież -- krzyż od bierzmowania

3/ rodzice i dziadkowie --Krzyż z którym weszli do nowego domu

 

W Sobotę o godz.17.00 powitanie JE Księdza Biskupa oraz młodzieży ,która przyjmie Sakrament Bierzmowania i  pożegnanie Krzyża do parafii Popkowice   ( plan jest na tablicy ogłoszeń i na str internetowej parafii )
Poświęcenie pokarmów wielkanocnych:

co godzinę w Kościele  9.00, 10.00, 11.00, 12.00

                                          Wilkołaz Dolny          9.00

    wioski                           Zalesie-Północ           9.20

                                           Zalesie Stara Wieś-   9.40

                                           Zalesie Południe       10.00

                                           Wilk.St.Kolejowa      10,20

                                           Zdrapy                       10.30

                                          Obroki przy szosie     10.50 

                                           Marianówka               11.00

(Prosimy o pojazdy do poszczególnych wiosek)


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  Rok c

 08 - 14 MARCA 2019

           + ks. Zbigniew Osmoła  zm. 1999 (r)

1.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Były Serwinek Klaudia,Kuśmierz Bożena, Barwińska Elżbieta, Piwowarski Marcin, Wronka Zofia, Bartnik Mirosław, Bartnik Elżbieta. Mieszkańcy ofiarowali 100 zł na kościół. Za tydzień  na Piątek prosimy Wilkołaz III od nr 101 do końca od godz 10.00

2.    Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na jałmużnę wielkopostną- Caritas Lublin.A nasi parafianie zebrali ofiarę pieniężna dla Alicji Mazurek w sumie 4853,16

3.    Dzisiaj nie ma wystwienia Najśw. Sakramentu,ale jest o11.30 Różaniec za Ojczyznę

4.    Od dzisiaj zaczynają się prerekolekcje- misje. A od Czwartku rozpoczynamy Misje ewangelizacyjne. Dzisiaj na Mszach do południa świadectwa małżonków zaś po południu na 17.00 świadectwa niewiast. Gorzkie Żale o godz 16.30 a w  Piątek Droga Krzyżowa o godz 16.00

5.     W Piątek od  GODZ. 10.00 WIZYTA U CHORYCH W DOMACH. Zapisy w Zakrystii

6.    W Sobotę -dzień spowiedzi św. Spowiedź o godz 9.00, 12.00 17.00. i w ten dzień o godz. 17.00 pojedziemy z Druhami Strażakami i delegacją kobiet w strojach ludowych po Krzyż Trybunalski do Parafii Rudnik.Po przyjeździe do parafii Wilkołaz do bramy kościoła od str Ośrodka Zdrowia ks. Tomasz przygotuje procesję powitalną. Uroczyście wniesiemy Krzyż do naszej Świątyni śpiewając –   Oto drzewo Krzyża na którym zawisło zbawienie świata. My odpowiemy pójdźmy z pokłonem”

7.    W Niedzielę Palmową Msze :. 7.00, 9.00,10.30 i o godz12.00 główna Msza św o Duchu świętym. Wszystkie ofiary tacowe przeznaczamy na Źródło Ewangelizacyjne”

8.    W Niedzielę o godz 17.00 DROGA KRZYŻOWA  i  MSZA ŚW. NA CMENTARZU W INTENCJI PARAFIAN  oraz poświęcenie grobowca i nowego  pomnika  wykonanym na mogile ks. kan. Jerzego Jabłońskiego. Odbędzie się też poświęcenie nowego polowego Ołtarza przy kaplicy-grobowcu .Podczas Drogi Krzyżowej Krzyż niosą poszczególne stany kościoła. Przygotowane są rozważania dla poszczególnych  osób na Drogę Krzyżową.

9.    Ogłoszenie dotyczące pieców c.o. na pelet / info Gmina /

Zapowiedzi:

a/Dziura  Elżbieta ze Zdrap i Iskra Mateusz z Liśnika Drugiego  zap II

b/Kinga Mazurek z par tut i Bartosz Fibingier z par św. Antoniego w Trewirze zap I

c/Chudzik Katarzyna z Wilkołaza Dolnego i Cięszczyk Sławomir z Granic par Chodel

d/Korniak Anna z Wilkołaza I i Popławski Marcin z par św. Józefa w Kraśniku zap I

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

01 - 07 MARCA 2019

1.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Były: Głaz Maria i Przybycień Anna. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 60 zł. Za tydzień prosimy cd Wilkołaza     od nr 81-100

2.    Dziękujemy rodzicom i młodzieży przygotowującej się o bierzmowania za prace   i pomalowanie: bram, furtek, masztów, barierek i elementów metalowych wokół kościoła. Bóg zapłać.

3.    Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na jałmużnę wielkopostną- Caritas Lublin

4.    Za tydzień o godz. 11.30 wystawienie i różaniec-zapraszamy  a po sumie spotkanie z rodzicami dziećmi przygotowującymi się do I Kom. Św.

5.    W najbliższy Piątek Droga Krzyżowa o godz.16.00 a w Niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.30

6.    Za tydzień rozpoczynają się tzw. przed rekolekcje. Obecni będą ewangelizatorzy świeccy ,którzy na każdej Mszy św. będą przepowiadali świadectwa.

7.    Proszę zatem nasze Rodziny o pomoc, aby podjęły na nocleg  od 11 do 14 ludzi świeckich. Proszę o zgłoszenia dzisiaj.

8.    Przypominam całość Misji ewangelizacyjnych/ tablica ogłoszeń i strona parafialna.

W Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia zapraszamy całymi rodzinami na jedną  z wybranych Mszy św. Proszę zaprosić rodziny: braci, siostry z innych miejscowości, aby być razem. Będzie specjalna liturgia.

   W Oktawie Wielkanocy zapraszamy mieszkańców poszczególnych wiosek naszej parafii na Msze św. zbiorowe dziękczynno-błagalne
przy Krzyżu Trybunalskim
o godz. 18.00.

b/ Wtorek 23 kwietnia

w oktawie Wielkanocy gromadzą się mieszkańcy :

Zalesie Północ, Zalesie Południe i Zalesie Stara Wieś

c/ Środa 24 kwietnia     
w oktawie Wielkanocy gromadzą się mieszkańcy :

Wilkołaz Dolny, Wilkołaz Drugi, Wilkołaz Trzeci

d/Czwartek 25 kwietnia
w oktawie Wielkanocy gromadzą się mieszkańcy:  

Wilkołaz Pierwszy, Wilkołaz Górny, Obroki dwie części.

e/Piątek 26 kwietnia
w oktawie Wielkanocy gromadzą się mieszkańcy :

Zdrapy, Wilkołaz Stacja Kol. i Marianówka.

     W TE DNI WSZYSCY PRZYNOSIMY  DO KOŚCIOŁA ZE SOBĄ KRZYŻ.

 Zapowiedź:

a/  Gałat Paweł z Obroki par tut i Rudzka Beata Justyna z Załucza zap II

b/  Dziura  Elżbieta ze Zdrap i Iskra Mateusz z Liśnika Drugiego  zap I
 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 –31 MARCA 2019

Dziękujemy za posprzątanie kościoła.
Byli:  Obyć Zenobia, Kazimierak Halina, Zagaj Ewa, Laskowska Aneta, Szczeblewska Barbara, Janczarek Elżbieta. Mieszkańcy ofiarowali 100zł na kościół. Za tydzień prosimy cd. Wilkołaza III od nr 61 do 80

  1. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są dla Alicji Mazurek na wybudzenie ze śpiączki.
  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania. Msze św. o godz 9.00 12.00 i 16.00.-zapraszamy.
  3. W tym tygodniu położono watę szklaną i folię na całości budynku parafialnego jako docieplenie sufitu na plebanii. Koszt materiału i robocizna wyniósł 13,200zł
  4. Zatem z ofiar kolędowych 67.000 odejmuje 13,200zł pozostaje 53,800 zł na dalsze prace.

a/ problem z dachem na plebanii bo jest już skorodowany i wymaga nagłego czyszczenia malowania i załatania dziur.

b/ natychmiastowego remontu wymagają rozsypujące się kominy na plebanii.

  1. W Zakrystii są wydrukowane listy parafian. Proszę o ofiarę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i na dekorację wielkanocną. Proszę państwa radnych o pomoc.

Zapowiedź:

1/  Dolecka Magdalena,Maria z Wilkołaza I i  Dziechisz Grzegorz z Kol.Kiełczewice Dolne zap II

2/  Gałat Paweł z Obroki par tut i Rudzka Beata Justyna z Załucza zap I

 
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 - 24 MARCA 2019

 

   Obchodzimy  rocznice śmierci księży:

 + Ks.kan. Adolf Bała zm. 2003 r

 + Ks.kan. Stanisław Szczuka zm 2002 r

 + Ks. Mariusz Prącik zm 2000 r.


Dziękujemy za posprzątanie kościoła.
Byli -Piwowarska Agata, Wojciech Kasperek, Monika Kasperek, Jurek Katarzyna, Leziak Artur i Leziak Paweł. Mieszkańcy ofiarowali 50 zł. Bóg zapłać.Za tydzień prosimy c.d. Wilkołaza III od nr 41-do 60.

2. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na jałmużnę wielkopostną- Caritas Lublin

3.     W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Józefa. Msze św. o godz 7.00 , 7.30 i 16.00. Nabożeństwo odpustowe w Kraśniku Fabr św. Józefa

4.     W najbliższy Piątek Msza św. i Naboż. ku czci św. Rity i Droga Krzyżowa o godz .16.00

5.     Wszystkim którzy obchodzą dzisiaj urodziny ,bądź w tym tygodniu imieniny składam wszystkiego Najlepszego


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca —17marca 2019 r

 

+ ks kan. Józef Gajewski (R) prob. par. Dzierzkowice

 + Weronika Pietraszek z Wilkołaza Górnego l.66

1.     Dziękuję za posprzątanie kościoła .Byli : Karamon Urszula, Serafin Zofia, Wnuczek Krystyna, Skrabucha Zofia, Pelak Katarzyna, Gołoś Maria, Malarczyk Grażyna, Kuśmierz Kazimierz , Samolej Maria i Samolej Barbara.. Mieszkancy ofiarowali 170 zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o pomocWilkołaz III od nr 21 do 40

2.   Dziękuję Paniom z Przedszkola w Wilkołazie za piękną dekorację przed Ołtarzem na Wielki Post i w oczekiwaniu na Misje w naszej parafii z Krzyżem Trybunalskim. Program znajduje się  na tablicy ogłoszeń.

3.   DROGA KRZYŻOWA  W PIĄTEK  o godz 16.00. GORZKIE ŻALE w Niedzielę o godz. 15.30

4.   W niedzielę 24 marca zbiórka ofiar do puszki na rzecz  Alicji Mazurek ,która obecnie jest w śpiączce farmakologicznej a która oczekuje na wybudzenie. Dziękuję młodzieży KSM z naszej parafii za pomoc.

5.     12 marca  od godz. 13.30 – do 15.00 w  Ośrodku Zdrowia odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Lekarze zapraszają.

6.    Proszę serdecznie wszystkich, którzy będą wyrzucać plastiki do big bagów, aby nie wrzucali przykrywek i podstawek z lampionów szklanych razem z wkładami plastikowymi .(bo to nie jest plastik) Szkło oddzielnie, wkłady oddzielnie i podstawka i przykrywka ze szkła oddzielnie.

7.     Oczekujemy na przyjęcie Krzyża Trybunalskiego do naszej Parafii .Proszę o duchowe przygotowanie się do tej  uroczystości . Ponieważ będzie 6 osób świeckich to proszę o zgłaszanie się rodzin o ich przyjęcie . Ksiądz będzie mieszkał na plebanii.

8.    Rozgrywki o mistrzostwo ministrantów i lektorów zakończyły się zajęciem 4 miejsca w grupie przez naszych ministrantów na 28 występujących drużyn. Lektorzy młodsi zajęli 5 miejsce na 28 występujących drużyn. W obydwu tych grupach karne rozstrzygnęły o zajęciu 4 i 5 miejsca. Lektorzy starsi zajęli drugie miejsce w swojej grupie rozgrywkowej. Gratuluję chłopcom dobrego tegorocznego występu w zawodach. Trenerom bardzo dziękuję za towarzyszenie i poprowadzenie zawodników.

9.  Zapowiedź:

Dolecka Magdalena,Maria z Wilkołaza I i Dziechisz Grzegorz z Kol.Kiełczewice Dolne zap I

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

                               3 MARZEC 2019

1.      Serdecznie dziękuję mieszkańcom Wilkołaz stacja kolejowa za posprzątanie kościoła. Byli Iwona Matuszkiewicz  Fac Weronika Fac Michał  Izabela Kozak  Tadeusz Śliwka Mieszkańcy ofiarowali na kościół 145zł

Prosimy za tydzień do pomocy Wilkołaz III od 1— 20.

1.  Panu Jackowi Serwinkowi i pracownikom dziękuję za załadunek i wywiezienie szkła i plastików do Kraśnika. Zaś pani prezes w Kraśniku za przyjęcie.

2.     Proszę serdecznie wszystkich, którzy będą wyrzucać plastiki do big bagów, aby nie wrzucali przykrywek i podstawek tam gdzie są same wkłady plastikowe.(bo to nie jest plastik)  Za całość parafia ma zapłacić 2386,80 zł do EKO-Kras (zostało -10614zł)

3.     Za gaz na ogrzewanie kościoła wpłaciłem dwie raty na sume 4980,42 zł (zostało-8020zł)

4.    W  dniu 12 marca  od godz. 13.30 – do 15.00 w  Ośrodku Zdrowia odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Lekarze zapraszają.

  5  W tym tygodniu rozpoczynamy

WIELKI POST

 ŚRODA POPIELCOWA  Msze św. o godz. 9.00 i 16.00

DROGA KRZYŻOWA  W PIĄTEK  o godz. 16.00.

GORZKIE ŻALE w Niedzielę o godz. 15.30

Ofiary, które zbieramy podczas Drogi Krzyżowej jak każdego roku przekazujemy Akcji Katolickiej, która przygotowuje paczki żywnościowe dla potrzebujących w naszej Parafii.

6   Do kancelarii parafialnej zgłosił się pan Marian Czubiński  z par. Rudnik, który poprosił o  zbiórkę ofiar do puszki na rzecz swojej wnuczki Alicji Mazurek, która obecnie jest w śpiączce farmakologicznej a która oczekuje na wybudzenie. Odbędzie się taka zbiórka w dniu 24 marca podczas każdej Mszy św.

7. Oczekujemy na przyjęcie Krzyża Trybunalskiego do naszej Parafii .Proszę o duchowe przygotowanie się do tej  uroczystości . Ponieważ będzie 6 osób świeckich to proszę o zgłaszanie się rodzin o ich przyjęcie . Ksiądz będzie mieszkał na plebanii.

 


VII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

24 LUTY 2019 

 

1.     Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim państwu, którzy w Czwartek stawili się przy cmentarzu , aby  posegregować szkło od plastików i  uporządkować całość terenu. Bóg zapłać wszystkim za to, że tyle osób tam było. 

2.   Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli: Grażyna Pudło, Irena Wronka, Wiesława Widomska, Barbara Kuchta, Joanna Latos.

Mieszkańcy ofiarowali 200zł na kościół . Z tego 45 zł na kwiaty.

Za tydzień prosimy o pomoc Wilkołaz Stacja Kol, od nr 31 do końca.

3.   W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek(Spowiedź do godz. 15.30. )  i Pierwsza Sobota miesiąca. 

4.   W  dniu 12 marca  od godz. 13.30 – do 15.00 w  Ośrodku Zdrowia odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Lekarze zapraszają.

5.    Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczone są na Seminarium w Lublinie. Ofiarodawcom dziękujemy.

6.   Za gaz na ogrzewanie kościoła zapłaciłem dwie raty-

              1/ pierwsza rata-  1334,66  ( dn 21.12.2018 )

              2/ druga rata     -  3645,76  ( wczoraj )


V NIEDZIELA  ZWYKŁA ROK C

10. 02.2019

 

1.            Dziękujemy za uporządkowanie i posprzątanie kościoła po okrasie Bożego Narodzenia. Byli: Gołoś Marianna, Podsiadła Halina, Pudło Grażyna, Skowron Stanisława, Gołoś Maria, Kuśmierz Adam, Kuśmierz Kazimierz, Serafin Kazimierz, Plichta Jan, Partyka Józef, Drewniak Waldemar. Bóg zapłać.

2.           Informacja z Urzędu Gminy. W terminie od 31 stycznia do 29 marca odbędzie się dodatkowy nabór wniosków na wykonanie kolektorów słonecznych.

3.           Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Były: Kołtun Maria, Zięba Irena. Mieszkańcy złożyli ofiarę 200zł w tym 30 zła na kwiaty.

Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Zdrap od państwa Pawłowskich do Natoniewskich.

4.          Spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią Św. po feriach w niedzielę 24 lutego godz. 10.30.

5.           Jutro Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

03 LUTY 2019 r

We Wtorek 27 rocznica śmierci

ks. Rektora Seminarium Pawła Pałki.

1.     Dzisiaj I-sza Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 12.00.         Zaś o godz 11.30 Różaniec za Ojczyznę i Msza św.

2.   Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Zdrap od p. Kołtun do p.Pieklak

3.   We Wtorek w dzień  św. Agaty poświęcenie chleba ,wody i soli

4.   Prosimy na jutro, chętnych do rozebrania choinek w kościele

5.    Spotkanie z dziećmi I-szo komunijnymi w Niedzielę po feriach zimowych.

6.   Ofiary kolędowe na kościół zebrane podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej

7.    Znowu ktoś zrzucił śmieci na śmietnik przy Cmentarzu ( śmietnik na pewno do likwidacji)

III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

27 STYCZNIA 2019 R

                                      

 Godz 14.00-  dziś spotkanie opłatkowe dla ministrantów, scholii i Dzieci Maryi 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli- Borek Krystyna, Maria Piotrowska, Żytek Katarzyna i Ciołek Ewa. Mieszkańcy złożyli ofiarę ka kościół  170 zł w tym zakupione kwiaty za 70 zł. Za tydzień w Piątek 1-szego lutego proszimy Zdrapy od państwa Kołtun do Pieklak

1a.  Spotkanie opłatkowe dla chórzystów w najbliższą Środę po Nowennie.

2. W piątek 1 lutego zachęcamy do spowiedzi z racji I-szego piątku miesiąca . Spowiedź o godz 15.30

3. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz.  9,00, 12.00 i 16.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Ofiary tacowe przeznaczamy na zakony kontemplacyjne zamknięte.

4. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

* Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Jak zwykle wystawienie Najśw.Sakramentu zaś o godz 11.30 pod przewodnictwem Kółka Różańcowego, cząstka Różańca św.za Ojczyznę. Prowadzi Zelatorka. Potem Błogosławieństwo i Msza.

5. Jest propozycja. Podczas kolędy parafianie proszą , mówiąc nam księżom,  aby od uprzątnięcia śmieci sprzed naszego Cmentarza ( np. na wiosnę ) aby  Ci , którzy nakupią na pomnik wieńce kwiaty czy znicze, aby Rodzina zabierała odpady do domu.

6. W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

     Tylko dwie Rodziny nas nie przyjęły. Zatem dziękuję państwu Radnym za organizację. Tym, którzy po nas przyjechali i nas odwieźli. Szczególne podziękowania tym panom, którzy na wozili przez cały dzień. Dziękujemy paniom za przygotowanie posiłków. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w waszych domach o roczne błogosławieństwo oraz za złożone ofiary na kościół i tzw. kolędę. W następną Niedzielę odczytam zebrane ofiary wioskami.

Znaleziono pilot do bramy


II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 STYCZNIA     ROK C

                                                                   

1        Dziękuje mieszkańcom Marianówki z posprzątanie Kościoła. Byli Przybycień Dorota, Kuśmierz Anna, Dziurda Marzena, Dziurda Patryk, Niezbecka Irena,, Gorajek Barbara, Kuna Krzysztof. Mieszkańcy złożyli ofiarę 170 zł. Bóg zapłać.

2        Za tydzień 26 stycznia Sobota sprząta Wilkołaz I za Cmentarzem z Wilkołazem Górnym.

3       Dzisiaj o godz 15.00  w Sali gimnastycznej odbędzie się Wilkołaskie Betlejem

4       Koncert kolęd i pastorałek odbędzie się w Sobotę 26 stycznia o godz. 12.00 w hali sportowej w Wilkołazie-

5       W tym tygodniu przypada dzień Babci i dzień Dziadka. Składamy najserdeczniejsze życzenia.

6       Są do nabycia gromnice  u pana kościelnego w Zakrystii

7       Dziękujemy panom: Stanisław Pokora i Sławomir Pokora z Wilkołaza Pierwszego za wykonanie balustrad w zakrystii.

8      W następną Niedzielę 27 stycznia o godz 14.30 w Remizie odbędzie się opłatek dla Ministrantów , Scholi i Dzieci Maryi.

9      Zapowiedzi.

Wojciech Kloc ze Zdrap i Joanna Wójcik z Wólki Tarłowskiej zap II.

CHRZEST PAŃSKI

13 stycznia 2019 R

                                                        

1.       Dzisiaj odnawiamy całymi Rodinami Przyrzeczenia chrzcielne. Modlimy się za naszych Rodziców i chrzestnych

2.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Byli; Drewniak Waldemar, Drewniak Wioleta Jarocha Marta, Jarocha Krystian, Szczębara Ewelina ,Bielecka Katarzyna, Bielecka Kinga, Bielecki Bartłomiej. Mieszkańcy złożyli ofiarę 165zł.

     Za tydzień mieszkańcy Marianówki.

3.     Zapowiedzi.

- Dąbek Ziemowit z Wilkołaza I i Gancarz Sylwia-Magdalena z Terebinia zap II

- Wojciech Kloc ze Zdrap i Joanna Wójcik z Wólki Tarłowskiej zap I.

     4. W najbliższą Niedzielę  ofiary z tacy przeznaczamy na Seminarium Duchowne


OBJAWIENIE PAŃSKIE

06 STYCZNIA 2019 r  Rok C

                                                

                                         + Andrzej Zając l.53 z Obroki

1.     Dzisiejsze ofiary tacowe z całej diecezji przeznaczone są na Misje. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

·        Koło pszczelarzy w Wilkołazie obchodzi 40 lecie istnienia. Dziś w  uroczystej Mszy św koncelebrowanej modlimy się za żyjących i zmarłych pszczelarzy.

·        Dzisiaj kredą znaczymy nasze drzwi na znak , że przyjęliśmy  Dzieciątko Jezus do naszego domu zaś kadzidłem

·        Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli-Sołtys Justyna, Wszoła Monika, Tokarz Maria, Tokarz Zbigniew, Mazurkiewicz Zofia, Ryś Magdalena, Ryś Anna, Niedźwiedź Regina Niedźwie Wiesław, Wierzchowska Marta, Wawrzykowska Renata, Cegłowska Wanda, Podsiadło Halina. Mieszkańcy ofiarowali 280 zł na kościół

·        Nowożeńcy: Paweł Rachań i Jagoda Gąsiorowska z racji ślubu ofiarowali na kościół 100zł. Bóg zapłać i wszystkiego Najlepszego.

2  Dzisiaj o godz 10.30 jasełka a po Sumie spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej

3  Za tydzień w Niedzielę spotkanie opłatkowe dla strażaków o godz 17.00 w Remizie.

4  Od następnego miesiąca Msze św. za Ojczyznę (Kółka Różańcowe) będą przeniesione z Soboty na Niedziele podczas Sumy za parafian.

-     godz. 11.30  wystawienie Najświętszego Sakramentu

-     rozpoczęcie różańca

-     na zakończenie Błogosławieństwo

-     rozpoczęcie Mszy św.

·        Msze św w Sobotę popołudniowe podczas trwania kolędy przenosimy na Niedzielę. Prosimy zgłosić się do Zakrystii celem ustalenia daty i godziny.

         5.  Jeżeli przypada święto w dzień powszedni  msze św odprawione będą 

               o godz. 9.00 , 12- Suma i o godz 16.00 . Nie będzie mszy o 7.00

·        porządek mszy w Niedzielę zostaje bez zmian

      6 . Za tydzień w Niedzielę Chrzest Pański. W kościele odnowienie przyrzeczeń chrztu.

      7 . Spotkanie dzieci Komunijnych za dwa tygodnia 20 stycznia na Mszy św. godz 12.00     

         ( Przymiarka strojów komunijnych)

Informacja.Zmarł + Zygmunt Wróbel, pogrzeb w Kiełczewicach Poniedziałek  godz 14.00


 


TERMOMODERNIZACJA