STRONA GŁÓWNA


     OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                                                                                                                                                                                                           


MSZE ŚWIĘTE


NIEDZIELA

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 10.30

godz. 12.00

godz. 17.00

czas zimowy
godz. 16.00

CZAS WAKACYJNY
Lipec-Sierpień

NIEDZIELA

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 11.00

godz. 17.00

W CIĄGU
 TYGODNIA:

godz. 7.00 i 7.30

W ŚRODĘ
godz. 18.00

czas zimowy
godz. 17.00KONTAKT

Wilkołaz Pierwszy 15  23-212 Wilkołaz     

telefon

KS. PROBOSZCZ:
792 379 220

KANCELARIA PARAFIALNA


CZYNNA
OD
PONIEDZIAŁKU
DO
 SOBOTY


godz. 8.30 - 9.00
OGŁOSZENIA ROK 2017 


       

OGŁOSZENIA ROK 2018

OGŁOSZENIA ROK 2019
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020

+ Bolesława Stanicka z Wilkołaza I  l.94

+ Janina Stec z Lublina-Wilkołaz II l.94

 
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Byli” Pizoń Urszula, Zięba Irena, Plichta Grażyna, Plichta Piotr, Pawłowska Jolanta, Kostrzewska Danuta. Mieszkańcy ofiarowali 230zł. Zaś 24 grudnia od godz. 10.00 prosimy mieszkańców Zdrapy cz II do sprzątania kościoła.

  Jutro stawianie choinek o godz 8.00.Zapraszam do pomocy.Potrzebna będzie piła spalinowa. A o godz 15.30 zapraszamy młodzież.

We Wtorek o godz 17.00 Nabożeństwo do św. Rity, Zapraszamy 

·  Również w Środę spisanie chrztów w kancelarii  i spotkanie z pielgrzymami do Ziemi św.w Sali katechetycznej.

 1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem.

 
2. Do czwartku włącznie zapraszamy na nowennę do Bożego Narodzenia. 24 grudnia nowenna przed poranną Mszą o 6.30 a w Środę przed Nowenną

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na pasterkę.

4. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Ofiary tacowe przeznaczamy na KUL.Modlimy się tego dnia za wszystkich studentów z naszej parafii i za pracowników akademickich

5. Informujemy, że wizyty  duszpasterskiej, zwaną kolędą, nie będzie. W to miejsce dziękuję wszystkim parafianom, którzy już składają ofiarę z racji kolędy od Rodziny na funkcjonowanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

6. Ogłoszenie gminne: Wójt Gminy Wilkołaz zachęca wszystkich mieszkańców do akcji zbierania plastikowych nakrętek „Zamień śmieci w radość chorych dzieci”. Wspomogą one Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.  Pojemnik na nakrętki w kształcie serca znajduję się na stałe przed budynkiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkołazie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7a Na tablicy ogłoszeń sprawdźmy Nazwiska i Imiona osób zmarłych na Mszę św. wigilijną

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:…

 + Kuna Lucyna l.84 z Wilkołaza III

+Wąsik Waldemar l.63 z Marianówki

+Mroczek Mieczysława. l.91 z Wilkołaza Dolnego

+Stelmach Janina l.77 Stacja Kol.

 
W Poniedziałek pogrzeb
śp. Bolesławy Stanickiej l.94 z Wilkołaza I

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były: Ciołek Ewa, Suduł Bożena, Baran Alicja, Żytek Katarzyna, Borek Krystyna, Piotrowska Maria. Mieszkańcy ofiarowali 130zł na kościół. Bóg zapłać.Za tydzień poproszę mieszkańców Zdrap cz I od godz 11.00.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Dzisiejsze Ofiary do puszki składamy pomagając Rodzinie z Zagrody jako pomoc po pożarze .Bóg zapłać

4. Rekolekcje adwentowe, i spowiedź adwentowa w najbliższy Piątek i Sobote.Do południa spowiedź od godz 9.00 do 11.00 po południu od godz 15—do 18.00 zapraszam.

5. Roraty o godz 6.30.Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o godz 7.00  Natomiast od 16 grudnia tj od najbliższej Środy piękna  Nowenna do Dzieciatka Jezus, zachęcam i zapraszam.

6. W dniu 21 i 22 grudnia Poniedziałek i Wtorek(za tydzień)ubieranie kościoła w choinki. Proszę mężczyzn do pomocy a ksiądz Tomasz prosi KSM i młodzież do ubierania kościoła w choinki (proszę o kontakt z Księdzem)

7. Zapowiedź: Bekier Bernard Cezary z Wilkołaza II i Bartnik Małgorzata,Magdalena z Wilkołaza I zap II

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Są do odebrania książeczki do I kom św, świece Caritas i kalendarze maryjne w Zakrystii

10. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020

 
+ Lucyna Kuna z Wilkołaza III l.84 pogrzeb w Środę o godz.10.00

+ Waldemar Wąsik z Marianówki l. 63 pogrzeb w Czwartek o godz 10.00

 
1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

·        Dzisiaj Akcja dawania krwi dla Tomka i zbiórka ofiar dla rodziny poszkodowanej podczas pożaru  na Zagrodach.

·        W następną Niedzielę w Akcję pomocy dla rodziny poszkodowanej podczas pożaru  na Zagrodach włącza się nasza Parafia i będzie można wspomóc Rodzinę wrzucając dobrowolną ofiarę do puszki po każdej Mszy św. Z góry wszystkim Bóg zapłać.

 
2. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji przyjętego Opłatka na Boże Narodzenie i ofiary na kolędę na funkcjonowanie naszego kościoła. Proszę pisać na kopercie Nr domu, Nazwisko i Miejscowość ,celem wpisania ofiar do kartoteki.

 
3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były :Wronka Monika, Dziurda Marzena, Niezbecka Irena, Bielińska Ilona, Panie ofiarowały na kościół 100zł Bóg zapłać. Za tydzień proszę do pomocy Wilkołaz Górny z częścią Wilkołaza I za Cmentarzem

·        Dziś o godz 10.30 poświęcenie książeczek komunijnych zaś konkurs na wykonanie szopki Bożego Narodzenia-informacje na stronie Szkoły

4.  W dniu 18 i 19 grudnia ( za dwa tygodni) tj Piątek i Sobota,  nasze rekolekcje adwentowe.

 
5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 9.00 i o godz.17.00 Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

 
6. Od Wtorku w zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 
8.Za kontener po Wszystkich świętych zapłaciłem 1941,36 zł a w Piątek 1120,26 zł. Zostało 4090,38 zł.

9. Zapowiedź: Bekier Bernard Cezary z Wilkołaza II i Bartnik Małgorzata,Magdalena z Wilkołaza I zap I

 
Ofiary złożone na kościół – Teodora Stępień Wilkołaz III -100zł Bóg zapłać


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

 

+ Ryszard Tomala l.66 z Wilkołaza Dolnego

1. Od  I-szej niedzieli Adwentu rozpoczynamy zbiórkę ofiar do puszki na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.

2. Dziękuję mieszkańcom Obroki przy Marianówce za posprzątanie kościoła. Były Drewniak Waldemar, Drewniak Rafał, Drewniak Wioleta, Drewniak Dominik, Gałat Maria, Gałat Mionika, Całka Ewa, Szczębara Ewelina, Wójcicka Urszula, Zając Małgorzata i Zając Marek. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 210zł. Za tydzień poproszę do pomocy mieszkańców Marianówki.

3. Na Adwent kościół udekorowała:  Pani Małgorzata Trepiak  z Obroków. Dziękuję.A panu Markowi Skrabucha z Wilkołaza III za zainstalowanie nowego  oświetlenia wokół kościoła

4. Msze święte Roratnie o godz 7.00, zaś w Środę podczas Nowenny do Matki Bożej

5. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w intencji bezrobotnych

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 7. Dzisiaj pragnę poświęcić Opłatek Bożego Narodzenia na tegoroczny wigilijny stół dla naszych Rodzin w parafii . Dzisiaj Można nabyć opłatek dla rodzin mieszkających za granicą( tam są kościoły oficjalnie pozamykane)

Radnych parafii proszę o pomoc w rozniesieniu Opłatka. Dla każdej Rodziny dołączone są Życzenia dla parafian oraz załączony jest obrazek kolędowy na stół wigilijny oraz na Okres Bożego Narodzenia.

W tym roku Radni tylko rozniosą Opłatek wraz z Życzeniami od nas – duszpasterzy, nie przyjmując żadnej ofiary.

W tym  też roku nie będzie  ani wizyty duszpasterskiej ani jako takich rekolekcji. Spowiedź zaplanowałem na dwa dni a wiec na 18 i 19 grudnia ( tj. Piątek i Sobota ) przed IV Niedzielą Adwentu. Spowiedź od godz. 9.00 do 11.00 przed południem i od godz.16.00 – 18.00 po południu.

 

8. Ofiary złożone na kościół :

z racji urodzin Dominiki Pelak 100zł

z racji ślubu Boguta -Janczarek 100zł  Serdeczne Bóg zapłać

 

9 Życzenia imieninowo – urodzinowe dla Parafian.


JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
       

22 listopada 2020

 

+ Aleksander Marzec , Obroki lat 67

+ Zofia Kloc , Marianówka lat 95

+ ks Tomasz Raczkowski Lublin, lat 69

 
·   Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji,na nowo budujące się kościoły

·       Dzisiaj o godz 15.00 (w godzinie Miłosierdzia) Msza św. za ks. kan Tomasza Raczkowskiego

·       Zaś o godz 16.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Rity

 
1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień I-sza Niedziela Adwentu i czas przygotowania do Bożego Narodzenia

 
2. Dziękuję za posprzątanie kościoła.

Były- Halina Podsiadło, Wanda Cegłowska, Renata Wawrzykowska , Zofia Mazurkiewicz, Danuta Flis, Monika Wszoła, Weronika, Karolina, Iwona Stolarz. Mieszkańcy ofiarowali 210zł na kościół. Bóg zapłać.

 Za tydzień proszę do pomocy mieszkańców Obroki przy Marianówce.

 
3. Ofiary na kościół złożyli-

Czesław Marzec z kol Sobieszczany 100zł

Joanna i Bartłomiej Rachwał z racji chrztu swojego dziecka 100zł. Bóg zapłać

 
W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.


TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
      

 15 listopada 2020

 
+ Jan Koper l.67 z Wilkołaza III

+ Aleksander Marzec l. 67 z Obroki
( data pogrzebu do ustalenia)

 

+ Ksiądz kanonik Tomasz Raczkowski

pogrzeb odbędzie się
w najbliższy czwartek 19.11 o godz. 12.00 w Chodlu

 Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne a ofiary z puszki dla ubogich ( według zaleceń papieża Franciszka ) ofiary przekażemy Stolicy Apostolskiej.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.

2. Dziękuję bardzo mieszkańcom Wilkołaza za posprzątanie kościoła. Wczoraj były: Agata Judzińska, Sołtys Anna, Sołtys Julia, Sołtys Bartek, Kloc Elżbieta, Maciąg Anna, Bartnik Justyna, Biżek Monika i Patryk. Mieszkańcy ofiarowali 330 zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień Obroki przy szosie.

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

Nabożeństwo i Msza św. zbiorowa
 ku czci św. Rity w najbliższą Niedzielę o godz 16.00

 

                                         Ofiary na kościół:

 Małgorzata i Waldemar Piętka z racji jubileuszu 100zł.
Bóg zapłać.

                                               Zapowiedź:

Janczarek Piotr- Adam i Małgorzata Boguta oboje z Wilkołaza I


W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV,

·        18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości

·        20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

 


TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 listopada 2020

 + Janinę Żbikowską l.89 Wilkołaza Dolnego

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata, ale także i w Polsce.

 · Za chwilę wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa za Zmarłych.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były: Wnuczek Jadwiga, Chmielik Ewelina, Marzec Ewelina i Kloc Iwona. Mieszkańcy ofiarowali 160zł na kościół. Bóg zapłać.Za tydzień proszę do pomocy cd Wilkołaza od nr 181 do końca

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz.9.00, 11.11 za Ojczyznę i godz 18.00 msza wypominkowa.

Na naszych domach niech będzie widoczna Białoczerwona Flaga Narodowa.

4.Znicze wrzucamy do kontenera zaś wszystkie inne rzeczy z grobów utylizujemy we własnym zakresie.( zabieramy do domu )

5. Dziękuję za piękne chryzantemy do kościoła.

6.     Wiele osób nie może uczestniczyć we Mszy w kościele z powodu epdemii, pozostając w swoich domach,  dlatego składają ofiarę na utrzymanie kościoła:

bezimiennie z Wilkołaza Dolnego 100zł i  bezimiennie z Wilkołaza  I- 1000zł  

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

·        11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha

·        12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

·        13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego,

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2020

                                                            

+ Alina Wronka l.64 z Lublina

+ Jan Chmielik l.78 z Wilkołaza I

 + Alina Łukasik l.81 z Wilkołaza I

1.W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za Wszystkich Świętych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiaj przypada I-sza Ndz miesiąca, ale Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w następną Niedzielę. Natomiast Różaniec w int Ojczyzny dziś o 11.30. Zelatorka Maria Pizoń Zalesie Stara Wieś.. Zapraszam

2. W Sobotę sprzątali kościół: Alicja Ciołek,Tomasz Ciołek i Krystyna Ciołek, Beata Koślak i Karolina Koślak, Basia Nagajek i Elżbieta Nagajek. Mieszkancy ofiarowali 80zł na kościół . Bóg zapłać .Za tydzień proszę c.d. Wilkołaza od nr 161-180

A/ W miniony Czwartek sprzątali wokół kościoła: Wilkołaz I- Rozenbangier Teresa, Rachwał Mateusz Rozenbangier Alicja, Monkiewicz Agnieszka. Wilkołaz II - Wnuczek Krystyna,  Obroki - Podsiadła Halina,  Zalesie -Majewska Weronika,  Wilkołaz Trzeci -Gołoś Maria. Bóg zapłać.

B/  Na Cmentarzu porządkowali: nieczystości Kuśmierz Tomasz z Wilkołazaz ładowarką Górnego i Mariusz Ryś z Obroki     z ładowarką. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia. Msze święte o godz 7.00, 9.00 10.30.

a/ Państwu Izabeli i Romanowi Kozak z Stacji dziękuję za piękne, coroczne chryzantemy dla kościoła.

4. Przez osiem pierwszych dni listopada (do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich

5. W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek Piątek i Sobota miesiąca

6. Ofiary na kościół: z racji Chrztu dziecka- Skrabucha Sylwia i Jarosław 100zł

    Wiele osób nie może uczestniczyć we Mszy w kościele i z racji niedzielnych mszy  składają ofiarę:   bezimiennie- ze Stacji 100zł, bezimiennie-Zalesie Południe-50zł,bezimiennie- Zalesie północ 50zł, z racji urodzin- Chłodny Tadeusz 100zł ,Wilkołaz II bezimiennie 20zł. Ziemiopłody Tomasz Daniel 50zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 
W tym tygodniu patronujE nam:

·        4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.


ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

25 października 2020

 
+ Krystyna Kuc z Obroków l.69

+Janina Baran z Wilkołaz II  l.93

 

 Dziękuję za posprzątanie kościoła . Były: Wieleba Katarzyna i Serwinek Marta. Mieszkańcy ofiarowali 50zł na kościół. W następna Sobotę proszę do pomocy mieszkańców Wilkołaza od nr 140-160.

Zapraszam chętnych na Czwartek na godz 9.00 do pozamiatania wokół Kościoła z liści.1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego. Bogu niech będą dzięki za wszystkich ofiarodawców i budowniczych tej świątyni

 

2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Z powodu obostrzeń sanitarnych i rządowych Mszy św. na Cmentarzu nie będzie, chyba, że będą inne zarządzenia. Msze św we Wszystkich Świętych jak w Niedzielę. Natomiast w Dzień Zaduszny Msze św 7.00, 9.00 i 10,30. Zapraszamy.

 

4. Porządek Mszy Świętych wypominkowych jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej Również na str internetowej są intencje parafialne. Proszę o sprawdzenie.

 

5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Zachęcam do gorliwej modlitwy w instancjach zdrowia

 

6. Składam serdeczne Bóg zapłać Panu Wiesławowi Samolejowi za wykopanie korzenia

    przy kościele. Gdyby ktoś zechciał ułożyć tę kostkę (1m2) byłoby ładnie na Święta.

    Byli też obecni Wnuczek Radosław i Leszek Kuśmierz. Serdecznie panom dziękuję.

 

7. Ponawiam apel do ludzi przyjezdnych na uporządkowanie grobów na naszym Cmentarzu. Do kontenera wrzucamy wkłady ze świec a pozostałości np. wieńce, które są własnością    waszą / to wasz zakup/    zabieramy do domu i utylizujemy we własnym zakresie.

 

8 Dziękuję państwu radnym z zebranie ziemiopłodów na rzecz Caritas i na Zieloną w Lublinie. Szczególne podziękowania ofiarodawcom-parafianom.

                    Przywieźli ziemiopłody:

Wilkołaz I—Matacz Grzegorz, Kuśmierz Leszek, Rymarz Radosław , Stępień Jan

Wilkołaz II- Kułaczkowski Zbigniew, Lisiecki Mieczysław, Chmielik Józef, Iżycki Tomasz,

Wilkołaz III- Serwinek Jacek, Dziurda Daniel, Karamon

Zalesie Północ- Stec Stanisław i Stec Łukasz

Zalesie Południe- Zyśko Roman i Zyśko Bartłomiej

Marianówka- Wronka Monika i Dziurda Kamil

Zdrapy – Partyka Józef

Wilkołaz Górny- Piotrowski Stanisław i Rapa Jerzy

Obroki- Komar Ryszard i Podsiadło Halina

Wilkołaz Dolny- Wiesław Dziewulski i  Skowron Stanisława  oraz Mariusz Gudyga.

Wilkołaz Stacja- Tadeusz Śliwka

Ofiary na kościół :
bezimiennie z Wilkołaza II 100zł. Bóg zapłać.
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 października 2020
Śp. Helenę Baran zmarłą w Warszawie
( Msza w jej int. dziś o 12.00)

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli : Gołoś Franciszek, Chmielik Magdalena, Serafin Monika, Dąbek Halina i Dąbek Alina Sprzątający ofiarowali na kościół 60zł. Bóg zapłać.  Za tydzień proszę do pomocy mieszkańców Wilkołaza I od nr 120 do 140

3. W kalendarzu liturgicznym przypada  dzisiaj  święto Świętego Łukasza Ewangelisty , patrona Służby Zdrowia

4.  W Zakrystii są do odebrania wypominki dla poszczególnych wiosek. Prosimy Radnych o rozdanie. Proszę parafian , aby w najbliższą  Sobotę rano wystawili ziemiopłody dla Caritas i domu księży emerytów. Zaś Radnych proszę o pomoc w zebraniu

·        W tym tygodniu zapłaciłem z kontener przy cmentarzu 589,81 zł. Zostało 7152zł

5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także wspomnienie św. Rity. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30 różańcem a potem nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy

6. Informacje obostrzeń sanitarnych (  strona internetowa parafii)

                     W tym tygodniu złożyli ofiarę na kościół;

  - Irmina i Andrzej Pawłowscy 100zł z racji jubileuszu

  - Małgorzata i Jerzy Stolarzowie 100zł z racji jubileuszu

  - bezimiennie z Zalesia 300 zł

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na utrzymanie kościoła, tym bardziej, że wiele osób nie uczęszcza na liturgię niedzielną z powodu bojaźni o zdrowie, toteż czynią taką ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary i za wyrozumiałość. Życzę wszystkim Zdrowia.

 W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

·        22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 października 2020

 

+ Kazimierz Skrabucha  l.91 z Zalesia

 
1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo

 2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

·        Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli- Tęsna Wiesława, Tęsna Ewa, Kuśmierz Leszek i Kuśmierz Beata. Mieszkańcy ofiarowali 70zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień poproszę cd. Wilkołaza I od 101- 120

 3. Dnia 21 października (Środa) odbędzie się  tzw. Publiczny  Różaniec o nawrócenie Polski i Polaków na Placu Litewskim w Lublinie o godz. 17.00

 
4. Kuratorom Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom życzę Błogosławieństwa Matki Bożej Różańcowej z racji Dnia Nauczyciela.

 5. W tym tygodniu zamierzam usunąć korzeń po przewróconej lipie. Przedsięwzięcie nie jest takie proste, ponieważ dołem biegnie linia elektryczna.

 6. W tym tygodniu złożyli ofiarę na kościół;

              bezimiennie ze Zdrap 200zł,

              bezimiennie z Anglii 200zł oraz

              P. Pelakowie z racji poświęcenia Krzyża

Ciołek Magdalena i Harkot Michał
                                    z racji wczorajszego ślubu-300zł.

              Składam serdeczne Bóg zapłać.

7.  W następną niedzielę, 18 października 2020 r., przewidziane jest" liczenie wiernych"

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

·         15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

·         16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

·         17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.


DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 października 2020

 

+ Andrzej Kuśmierz l.72 z Wilkołaza I

Pochowano na naszym cmentarzu 8 osób z czasów II wojny światowej

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszej Parafii Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30 a w Niedzielę o 16.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny

 2.. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były: Drzewiecka Ewa, Samolej Magdalena, Małyszek Bożena i Mazurek Henryka. Mieszkańcy ofiarowali 70zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień proszę do pomocy Wilkołaz I od nr 81—100.

 3. w Środę, 7 października przypada Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 4. . W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938)

 5 W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 6. Ofiarę na kościół złożyli:

  -- Maria i Longin Pizoniowie z Zalesia racji jubileuszu 200zł

  -- Maria i Lech Nowaczek na kościół 100zł    Bóg zapłać.

 

7. W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne

 7a Dotyczy pielgrzymów do Ziemi Św. Biuro Podróży „wakacje.pl” powinno zwrócić koszty podróży przesyłając informacje do każdego uczestnika  na e-mail

 
8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny bądź jubileusze- Składam Najlepsze Życzenia.

   

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA
 W CIĄGU ROKU

13 września 2020

 + Anna Stec l.67 z Lublina

+ Danuta Łachniak z d. Zając  l.60
                                        z Obroków pochowana w Lublinie

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli: Stec Dorota, Karamon Iwona, Kuśmierz Grażyna, Lizak Małgorzata, Pruszyńska Agnieszka, Pruszyński Wojciech, Igras Grażyna i Igras Magdalena. Mieszkańcy ofiarowali 220zł na kościół z tego 50zł na środki dezynfekujące. Bóg zapłać.

2. Jutro w poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 
3. 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 
4. Wójt Gminy zaprasza do wzięcia udziału w akcji do projektu „ Pod Biało-Czerwoną” (pismo) Jednocześnie jest piknik” Lubelskie Święto Drobiu”  dzisiaj dnia 13 września 2020 o godz 15.00, który jest organizowany przez Lubelską Izbę Rolniczą oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Wilkołaza . Stadion w Wilkołazie.

5. Dziękuję Panu Wójtowi i pracownikom Gminy Wilkołaz za odmalowanie salki katechetycznej po jej rocznym użyczeniu dla Biblioteki Gminnej.

6. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 
7 Ofiary złożone na kościół :

-państwo Sagan z racji chrztu dziecka 100zł

-państwo Dziewulscy z racji jubileuszu 200zł

-państwo Tymczakowie z racji jubileuszu 100zł

 
ZAPOWIEDZI :

1. Bednara Damian z Zalesia i Wiejak Sylwia z Radawca Dużego zap.II

2. Ciołek Magdalena ze Zdrap i Harkot Michał z Lublina par. Niepokalanego Poczęcia zap.II

3.Sapuła Emilian z Wilkołaza I i Klaudia Matejuk z Lublina Par MB Różancowej zap.I

4. Biszczak Anna Joanna i Geneja Patryk oboje z Marianówki zap.I

 

8. Ministranci zbiorą ofiary do puszki na Ewangelizację.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

·         18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

 


DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA
W CIĄGU ROKU

6 września 2020

 
1. Dziękuję za posprzątanie kościoła byli : Ambrożkiewicz Piotr, Joanna i Karolinka, Winiarska Agnieszka, Waryszak Halina, Partyka Teresa, Janczarek Anna, Kułaczkowaski Zbigniew, Dominika i Marysia. Za tydzień proszę do pomocy mieszkańców Wilkołaza II od nr 1-do 20

2 W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego.

Msze święte o godz. 9.00 i 18.00

3. Do końca września w zakrystii można zapisywać dzieci z klas III do I Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie planowane w niedziele 4 października godz. 10.30 z poświęceniem i rozdaniem Różańców.

4. Dzisiaj o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci na nowy rok szkolno-katechetyczny. Każde dziecko otrzyma upominek szkolny.

5. Zaczynamy powoli przyjmować msze św. na 2021r. Wszystkich nie przyjmiemy w kościele. Bardzo proszę; kancelaria czynna jest zawsze od godz. 8.30 i tam na spokojnie wpiszemy Msze św. do księgi.

6. W dniu 24 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilkołazie odbędzie się Badanie wzroku od godz. 14.00---do 16.00. Telefon na zapisy  81/8212006.

ZAPOWIEDZI

1. Krusińska Anna Maria i Janczarek Patryk Bonawentura oboje z par tut zap.II

2. Bednara Damian z Zalesia i Wiejak Sylwia z Radawca Dużego zap.I

3. Ciołek Magdalena ze Zdrap i Harkot Michał z Lublina par. Niepokalanego Poczęcia zap.I


DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA
W CIĄGU ROKU

30 sierpnia 2020

 

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Zapraszam na Mszę św z racji rozpoczęcia nowego roku Szkolno-Katechetycznego w nadchodzącą Niedzielę o godz 10.30.Zapraszam wszystkie Szkoły wraz z Nauczycielami, Katechetami i Rodzicami. Panią Zosię i Panią Joasię proszę o przygotowanie scholi .Wszystkie dzieci przynoszą ze sobą tornistry lub coś w zamian do błogosławieństwa

2. Od przyszłej Niedzieli Msze św. o godz 7.00 9.00 10.30 dla dzieci, 12.00 Suma  i o 17.00.

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli: Mazurek Barbara, Wiśniewska Maria, Chmielik Anna, Sawecki Adam, Lisiecki Mieczysław. Mieszkańcy ofiarowali 110zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień proszę mieszkańców Wilkołaza II od nr 20- do 40

4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych.

5. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I-szy Piątek spowiedź przed rozpoczęciem Roku o godz.17.15

7. Są kalendarze Maryjne na rok 2021 (cena 6zł)  .

8. Z racji chrztu Antoniego Szczębary 100zł

                                     Smolak Renata 100zł

                                  Franciszka Pudło 100zł

                                         Koślak Beata 100zł.  
          
  Składam serdeczne Bóg zapłać.

 

7. Zapowiedzi- Krusińska Anna Maria i Janczarek Patryk Bonawentura oboje z par tut zap.I

· Za kontener przy Cmentarzu zapłaciliśmy do dziś 2978,73 zł. Na rachunku zostało 7741,81zł. Natomiast nie mamy ani grosza na ogrzewanie kościoła. Jeżeli chodzi o projekty na termomodernizację na razie żaden z księży nie ma odpowiedzi Wnioski są rozpatrywane.

8. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na Fundusz Nauki Chrześcijańskiej

W tym tygodniu patronujE nam:

·        3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 sierpnia 2020

 

+ Lucyna Werner z Kraśnika l.82

Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich wypoczywających na urlopach i wakacjach oraz pomagającym  w czasie żniw. Niech dobry Pan Bóg Błogosławi wszystkim czyniącym dobro.

Pamiętajmy o pieszych pielgrzymach, którzy docierają do Pani Jasnogórskiej z różnymi intencjami.

 1. W Sobotę 22 sierpnia  o godz 18.00 Msza i Nabożeństwo do Św. Rity. Zapraszamy

 
2. Dziękuję za posprzątanie kościoła . Były: Anna Obyć, Urszula Maciąg, Elżbieta Maciąg. Mieszkańcy ofiarowali 200zł na kościół. Z tego zakupiono kwiaty za 160zł, Za tydzień Wilkołaz II od nr 60-80

 3. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu dla wczasowiczów .

 4. Zakład pogrzebowy „Śrubarek” ofiarował na kościół 150zł. Bóg zapłać

   W tym tygodniu patronujĄ nam:

 
·        16 VII       Święty Stefan Węgierski, król
17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin,

·        20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja)

·        21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne,

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 sierpnia 2020

 + Krzysztof Jagiełło l. 56  z Wilkołaza III

 

1. Serdecznie witam wszystkich gości przebywających na wakacjach i urlopach na terenie naszej parafii

 2. Polecamy pielgrzymów, którzy pieszo podążają na Jasną Górę

 3 W Sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 9.00 11.00 18.00.  W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.

 4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 ·        Na Radio Maryja zebrano w naszej parafii 4750zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były Bednara Anna Rafalska Maria Sokołowska Hania Sokołowska Urszula Wierzchowska Danuta. Panie zebrały 120zł za które zakupiły kwiaty.Za tydzień proszę do pomocy

 6. Ofiary tacowe z dnia dzisiejszego przeznaczamy na Caritas w Lublinie

 7. Dziękuję Państwu Skowronom za złożoną ofiarę na kościół 100zł z racji jubileuszu małżeństwa

 8 W tym tygodniu opłacę następny rachunek  za kontener 599zł Zostanie na koncie

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.

·        11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 sierpnia 2020

** Serdecznie witamy wszystkich gości i rodaków przebywających na wakacjach i urlopach 

i życzę dobrego wypoczynku a żniwującym bezpieczeństwa i obfitych plonów.

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 3. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczamy na Radio Maryja i Telewizje Trwam

 4. Informacja: Zgłoszono do kancelarii,że jest ktoś kto może sprzątać domy, pokoje, pomniki na Cmentarzu

 5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św 9.00 12.00 i 18.00

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o godz 7.00 i 7.30

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli : Gołoś Agnieszka Gołoś Emilka, Pałka Adam, Smolak Renata, Skrzypek Agnieszka, Skrzypek Natalia, Dziewulki Wiesław, Dziewulska Anna, Dziewulski Paweł oraz Wojciechowska Katarzyna. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 170 zł w tym zakup kwiatów. Za tydzień prosimy do pomocy Wilkołaz II  od nr 100 do końca.

 
Ofiara na Kościół :

bezimiennie z Wilkołaza Górnego 200zł

bezimiennie  z Kłodnicy 100 zł

 
W tym tygodniu patronujE nam:

·        8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia. SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 lipca 2020

 + Henryk Dudziak l.91 Wilkołaz I

1.       Serdecznie witam wszystkich gości, przebywających na wakacjach na terenie naszej Parafii.

2.      Ministranci zbierają ofiary do puszki na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas

·        Dzisiaj po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów mechanicznych z racji patrona kierowców św. Krzysztofa. Życzę wszystkim bezpiecznej jazdy.

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli  Filip Kurzyna ,Monika Zyśko, Teresa Pyzik, Majewski Marek, Krzysztof Kowalski,  Podolski Zenon, Tomasz Janczarek, Zofia Tracz, Samolej Marta, Chrzanowska Aniela, Stępień Monika Stec Agnieszka. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 260zł .Bóg zapłać. Za tydzień proszę do pomocy Wilkołaz Dolny cz.II

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

 ·        Obchodzącym w tym tygodniu urodziny bądź imieniny  życzę Wszystkiego Najlepszego

 5. Złożyli ofiarę na kościół

    Bezimiennie z Wilkołaza III 100zł

    Bezimiennie z stacji kol  50zł

 
W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

·         31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

·         1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 lipca 2020

 

+ Skrobisz Marek l.63 z Wilkołaza III

**Serdecznie witamy wszystkich gości i Rodaków oraz dzieci  przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę oraz o wybór dobrego i katolickiego prezydenta.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli :Halina Szyszka, Anna Chrzanowska, Michał Rucki, Agnieszka Zyśko i Roman Zyśko. Mieszkańcy ofiarowali 300zł Bóg zapłać. Za tydzień prosimy do pomocy Zalesie Stara Wieś

 3. Prośba o pomoc dla Tomka

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla ośmioletniego Tomka Kozłowskiego –. Pomóżmy Mu wygrać to, co najcenniejsze - zdrowie.

Każdy z nas może wesprzeć Tomka, oddając krew. Akcja poboru odbędzie się 12 lipca (w najbliższą niedzielę) w godzinach od 10 do 14 przy hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilkołazie.

Tego samego dnia, również od godziny 10 do 14, przy szkole w Wilkołazie, uczniowie z Klubu Wolontariusza „Waleczne Żółwie” będą zbierać pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację chłopca.

Nasza parafia również włącza się w pomoc.

Ci, którzy z różnych względów nie mogą oddać krwi, będą mogli 12 lipca – za tydzień, po każdej mszy świętej złożyć dobrowolne ofiary do puszek. Zbiórkę przeprowadzą harcerze. Każda złotówka to szansa na wyleczenie chłopca.     Rodzinka, przyjaciele i znajomi Tomka / więcej ogłoszeń na tablicy /

 4. Swoją ofiarę na kościół złożyli:

    - Państwo Renata i Waldemar Wawrzykowscy z racji swojego jubileuszu 200zł

     - Bernardeta i Paweł Leziak  na termomodernizację 100zł

     - Państwo Anna i Jerzy z Zalesia 1000zł

 5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.


DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

 21 czerwca 2020

+ Teodora Wójcik, zam ostatnio w Lublinie,
pogrzeb we Wtorek  o godz.13.00 w Wilkołazie

1.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli Wronka Zofia, Piwowarska Dorota i Kasia, Janczarek Monika, Bartnik Elżbieta i Mirosław, Rachwał Anna. Mieszkańcy ofiarowali 80 zł na kościół. Bóg zapłać.Za tydzień Wilkołaz III do końca i Wilkołaz Dolny za cegielnią.

Jutro w Poniedziałek o godz 18.00
Nabożeństwo do św. Rity

2. W Piątek o godz 18,30 podczas ulewnej burzy zawaliło się drzewo, które uszkodziło narożnik dachu na kościele ,rynny oraz chodnik przy wejściu. Uczestniczyły 3 jednostki Straży pożarnej. Jednostka zawodowa z Kraśnika i dwie jednostki Straży z Wilkołaza. Wszystkim Druhom Strażakom dziękuję z rozsądną i niebezpieczną pracę i ochronę naszego kościoła Akcja trwała do godz 02 w nocy

 

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Zaś o godz 9.00 próba dla młodzieży bierzmowanej i na godzinę 18.00 proszeni są rodzice do sprzątania k-ła. Dziękujemy 10-ro Rodzicom za ich obecność w Sobotę przy koszeniu trawy a druga tura we Wtorek

 

4. W Środę, 24 czerwca, przypada uroczystość odpustowa św. Jana Chrzciciela w naszej parafii. Zapraszam wszystkie dzieci z klas III i IV i wszystkie dzieci na godz 12.00 do sypania kwiatów. Odbędzie się uroczyste otwarcie Obrazu Matki Bożej, potem Nowenna i dalej Msza św.  Zapraszam druhów strażaków , chór parafialny, panie w strojach ludowych i wszystkich uczestników Uroczystości odpustowej do południa. Sumę odpustowa i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Garbacz  nasz rodak. A o godz. 17.00  spotkanie księdza Biskupa z Radą Duszpasterską a po niej oficjalne powitanie z racji wizytacji kanonicznej. Podczas tej Mszy św. JE Ks Biskup Józef Wróbel udzieli Sakramentu Bierzmowania dla 63 młodych ludzi w naszej parafii. Miejsce dla młodzieży, ich Rodziców zaplanowano w środku kościoła  a dla  świadków na zewnątrz kościoła

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

Msza św. na Zakończenie roku Szkolno-Katechetycznego
 
w Piątek 26 czerwca o godz. 18.00

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, aby do każdego kościoła wchodzić w odpowiednim stroju. Niewiasty zawsze mają zakryte ramiona zaś chłopcy, mężczyźni w długich spodniach. To samo tyczy się kancelarii parafialnej. Strój plażowy ,wakacyjny ma swoje prawa, ale Kościół wymaga szacunku miejsca świętego.

 

Ofiarę na Kościół złożyli:

Winiarski Mateusz i Milena Gołoś z racji ślubu 500zł

Janik Piotr i Anna z racji jubileuszu 200zł

Pelc Marta i Krzysztof w sumie 300zł

Bezimiennie z Wilkołaza II 200zł


ZAPOWIEDZI:

Skrzypek Małgorzata z Wilkołaza Dolnego i Bartłomiej Brożek z Ostrowa par. Popkowice zap II

Bartosz Wójtowicz z Wilkołaza Górnego i Agnieszka Maria Goźlińska z Mińsk Maz. Zap II

Sokal Teresa Jadwiga i Marek Pielaszkiewicz oboje z Zalesia zap I

Śliwka Małgorzata i Aleksander Semkovych zam. w Szczecinie zap.I

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 czerwca 2020

 W miesiącu Czerwcu Caritas Lublin prosi o pomoc dla dzieci na Wakacyjne Dzieło Pomocy  Dzieciom z rodzin najuboższych. Ministranci zbierają ofiary do puszek przed kościołem.

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a jednocześnie trwa Oktawa Bożego Ciała. Zakończenie w najbliższy Czwartek o godz 18.00. Zapraszam wszystkie dzieci z klasy III i IV do sypania kwiatów i wszystkie stany kościoła. Cztery Ołtarze  wokół kościoła przygotowują następujące wioski: I Wilkołaz Dolny, II Marianówka, III Obroki przy Marianówce i IV  Obroki przy szosie

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były :Głaz Maria i Stelmach Halina. Panie ofiarowały 20zł na kościół .Bóg zapłać

3. Dzisiaj spotkanie o godz 12.00 z Rodzicami ,których dzieci przystąpią do Sakramentu Bierzmowania

4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św, o godz 9.00 i 18.00

5. Dotyczy wszystkich osób przebywających za granicą, których miejscem zamieszkania jest np. Anglia. Zatem wszystkie zaświadczenia / opinie /do Sakramentów świętych

   wystawia Ksiądz z parafii tamtejszej a więc MISJA POLSKA

6. MSZA ŚW. NA CMENTARZU PRZED ODPUSTEM W NIEDZIELĘ O GODZ.17.00

6a. Został powołany 12 osobowy zespół synodalny z naszej parafii. O pierwszym spotkaniu powiadomię.

7. Ofiarę na Kościół złożyli

   - Małgorzata i Piotr Głąb z racji 10 r ślubu  1000zł

   - Katarzyna i Michał Wójcik z racji 10r ślubu  200zł

    -Anna i Mirosław Sołtys z racji 25r  ślubu  150zł

ZAPOWIEDZI:

1.     Skrzypek Małgorzata z Wilkołaza Dolnego i Bartłomiej Brożek z Ostrowa par. Popkowice zap I

2.   Bartosz Wójtowicz z Wilkołaza Górnego i Agnieszka Maria Goźlińska z Mińsk Maz. Zap I

 

W tym tygodniu patronujE nam:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916),

PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7 czerwca 2020

 

1. Dzisiaj I-sza Niedziela miesiąca i  uroczystość Trójcy Przenajświętszej . W naszej parafii 30-oro dzieci przyjmie w dwóch grupach  pierwszy raz Komunie św. do swoich serc. Otoczmy ich rodziny wspólną modlitwą.

·        Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczamy na zreperowanie kurantów na wieży kościoła. Co raz mamy problem z tym nagłośnieniem.

2. Z inicjatywy kard. Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Ofiary na ten cel ministranci zbierają do puszki.

3. Dziękujemy Panu Mirosławowi Sołtysowi za zrobienie i podarowanie pięknych puszek  do których  dzisiaj wrzucimy ofiary  na Świątynię Opatrzności Bożej i na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom Caritas. Wesprzyjmy to piękne dzieło naszą modlitwą i ofiarą. Ministranci na zewnątrz kościoła zbierają te ofiary. Dziękuję państwu Sołtysom za ofiarowane 200zł na kościół 

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tradycyjnie idziemy w kierunku Wilkołaza II tak jak w ubiegłym roku. Będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo  i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca,.  Msza Święta o godz. 10.30. a po niej procesja do 4 Ołtarzy. Proszę wszystkie dzieci do sypania kwiatków, druhów strażaków ,panie w strojach, chór parafialny. Wszystkich ministrantów i lektorów prosimy o przybycie na godz. 10.00, w celu przygotowania do procesji.

4a. W uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.30 Msza św. Rocznicowa w int dzieci i Rodziców

5.Msza św. i  procesje eucharystyczne podczas Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00

6. Dziękuję Rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i wokół kościoła oraz przy  plebanii. Bóg zapłać. Zaś w Środę po Nowennie poproszę cd. Wilkołaza III od nr 41-60 do sprzątania kościoła a 13 czerwca w Sobotę Wilkołaz III  od nr 61-80.

7. Za kontener przy Cmentarzu zapłacimy następną - 4 ratę . Dzisiaj zapłacimy 619,49 zł

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020

 

                                 + Stefan Gałęzowski z Wilkołaza III l. 96

                                 + Marianna Podolska z Wilkołaza Dolnego l. 88

1.     W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

2.     Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli-Adam Kuśmierz, Gabrysia Kuśmierz, Natalka Kuśmierz, Wojtek Kasperek, Agata Piwowarska, Teresa Dziurda i Anna Leziak. Mieszkańcy ofiarowali 70zł na potrzeby kościoła. W następnym tygodniu kościół sprzątają Rodzice dzieci komunijnych.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci.

4.Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na Mszach porannych i wieczorowych

     Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.15 i pierwsza sobota miesiąca.

6. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem

7. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu dzeci I-szo komunijne przyjmą Komunię św. w dwóch grupach:

a/  pierwsza grupa  o godz.10.30 ( w środku na tej Mszy sw. uczestniczą tylko dzieci i ich rodzice, a pozostali są na zewnątrz kościoła )  

     ( Spotkanie i próba  dla tej grupy we wtorek godz.17.00)

b/  druga grupa  o godz.12.00 pod takimi samymi warunkami.

( Spotkanie i próba  dla tej grupy we wtorek godz.18.00)


PROŚBA DO WIERNYCH, ABY UCZESTNICZYĆ

WE MSZY O GODZ 7.00 o 9.00 lub o godz. 17.00


8. Dziękuję Pani Katarzynie Pelak z Wilkołaza III za zakupienie kwiatów do gazonów przy kościele

9.Wizytacja Księdza Biskupa i Bierzmowanie dla młodzieży odbędzie się w nasz Odpust parafialny. O godz. 17.00 spotkanie Księdza Biskupa z Radą Duszpasterską a o godz 17.30 Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Józefa Wróbla.

Złożone ofiary na kościół

 1/ z racji chrztu św swojego dziecka od Rodziny Monkiewiczów z Wilkołaza I

                                z racji posługi komunijnej z Wilkołaza I -50zł

                                bezimiennie -50zł  

                                bezimienna z  Wilkołaza II 100zł   

                                ofiarodawcom składam -Bóg zapłać

 D E K R E T
dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa
 we Mszy Świętej

W związku ze zniesieniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje faktycznie możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, począwszy od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, przypadającej 31 maja 2020 r. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

• osób w podeszłym wieku

• osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)

• osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Dziękując Bogu za opiekę i błogosławieństwo w trudnym czasie epidemii,

zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej,

szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

+Stanisław Budzik

Arcybiskup Metropolita Lubelski  

Ks. Krzysztof Kwiatkowski- Kanclerz

Lublin, 28 maja 2020 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zaś w  przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli; Pelak Katarzyna, Pelak Dominika, Pelak Jolanta, Karamon Urszula, Samolej Barbara, Samolej Maria, Skrabucha Zofia, Wnuczek Krystyna, Kuśmierz Kazimierz, Gołoś Marianna. Mieszkańcy ofiarowali na kościół  180 zł .Bóg zapłać Za tydzień prosimy do pomocy Wilkołaz III od nr 21-40.

3.W tym tygodniu Kościół modli się za  prześladowany Kościół w Chinach.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

6. Redakcja  Niedzieli  i Gość Niedzielnego przysyła nam już komplet gazet. Zapraszamy po odbiór.

7. Stolica Apostolska ogłosiła nowego biskupa dla naszej Archidiecezji. Został nim ksiądz Adam Bab.

8. We Wtorek spotkanie z dziećmi ,które przygotowują się do I-szej kom św.o 17.30 dla tych których komunia będzie o 10.30 a w Czwartek o godz 17.30 dla tych które będą miały komunię o godz 12.00.

9. Dziękuję  Paniom za posadzenie kwiatów na klombie

 przy kościele.

10. Nowy Biskup pomocniczy to ks. Adam Bab z Lublina

Ofiary na kościół

1.bezimiennie z Wilkołaza II 100zł

2.Nowożeńcy Jacek i Katarzyna Jurkiewicz z Legionowa  ofiarowali 100zł. Bóg zapłać.

Zapowiedzi:  Aleksandra Maciąg  Wilkołaz Pierwszy i Piotr Toporowski z Lublina Zap. II

 W tym tygodniu patronujĄ nam:

26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży. 


SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

17 maja 2020

 

                             + Bogdan Serwinek l. 86 z Wilkołaza I

                      Rocznica śmierci + ks .Kazmierza Krakowiaka 14 r śm

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli. ;Kleryk Michał Śliwka, Radny Tadeusz Śliwka, Iwona Matuszkiewicz i Ewa Pietraszek. Mieszkańcy ofiarowali  160 zł na kościół . Bóg zapłać. Za  tydzień prosimy do pomocy  Wilkołaz III od nr 1- do 20

 ·       Dziękuję Pani Krystynie Wnuczek i Paniom z Wilkołaza II za piękne kwiaty przy kapliczkach wokół naszego kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

Dziś spotkanie o godz 10.30 z rodzicami ,których dzieci przystępującą do I-szej kom. Św.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.  Dlatego też  w naszej parafii rozpoczynamy przez cały tydzień          modlitwy z racji  poświęcenia Pół oraz modlimy się  za każdą Rodzinę i  pracujących na roli, oraz w urzędach  o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Parafii  i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

·       Na Wilkołazie Górnym poświęcenie pięknej kapliczki, ufundowanej przez Rodzinę Ciołków z racji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II

·       Porządek Mszy św  z racji Poświęcenia Pracy ludzkiej i poświęcenia pól o godz 17.00. prosimy o pojazd.

4. W Piątek Nabożeństwo  i Msza zbiorowa do św. Rity o godz 18.00. zapraszamy

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18,00

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Zapowiedzi:  Aleksandra Maciąg  Wilkołaz Pierwszy i Piotr Toporowski z Lublina

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

10 maja 2020

 
1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były ; Widomska Wiesława, Pudło Grażyna, Wronka Irena, Kuchta Barbara. Mieszkańcy złożyli ofiarę na kościół 220zł w tym zakupiono kwiaty. Bóg zapłać.  Za tydzień prosimy do pomocy mieszkańców Wilkołaz Spacja Kolejowa Cz. II

2. Od nadchodzącej Niedzieli porządek Mszy świętych  godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla    dzieci, Suma za Parafian o 12.00 i  popołudniowa o godz. 17.00

3. W przyszłą Niedzielę spotkanie dla Rodziców o godz10.30, których dzieci mają przystąpić do I-szej Kom świętej. Bardzo proszę o obecność.

4. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

     Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek , 18 maja, przypadają 100.   urodziny naszego wielkiego rodaka.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz.18.00

6. Od przyszłego tygodnia -od Poniedziałku rozpoczniemy Poświęcenie Pól.

 7. Ofiary złożone na funkcjonowanie naszego  kościoła ;

    bezimiennie z Wilkołaza III        150zł

                         z Wilkołaza I             50zł

                         z Wilkołaza Górnego 50zł

                         z Zalesia                     20zł    

                         za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

     ·        14 V Czwartek– św. Maciej Apostoł (†około 50 )

·        15 V Piątek  św. Zofii
·   16 V Sobota – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik,      patron Polski. 


INFORMACJA DLA PIELGRZYMÓW

 DO ZIEMI ŚWIĘTEJ.

 

W celu realizacji zwrotu zapłaconych pieniędzy,

 za odwołaną pielgrzymkę do Ziemi Świętej,

 bardzo proszę o nadesłanie do bura podróży na adres email:

beataziel32@gmail.com

 poniższych danych:

 

TYTUŁ: Rezygnacja (zwrot)

CEL:  Pielgrzymka do Ziemi Świętej z Wilkołaza

IMIĘ I NAZWISKO :…………………………………….........................….

ADRES KONTAKTOWY EMAIL :…………………...........................….

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO DO WYPŁATY: …………………CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

3 maja 2020

                        

1.      W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszego narodu. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców także my powierzamy Jej wszystkie trudne sprawy, problemy naszych rodzin całego kościoła i naszej Ojczyzny.

2.     Dziękuję za posprzątanie i odkażenie naszego kościoła . Byli; Bielecka Zofia, Natoniewska Marta, Bartnik Beata, Pawłowska Jolanta, Partyka Halina i Partyka Józef. Mieszkańcy ofiarowali 280zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy do pomocy Wilkołaz Stacja Kol. cz.I. Serdecznie dziękuję za piękne tulipany na Ołtarz.

· Dziękuję za kwiaty, które są ofiarowane z racji Uroczystości 3-Maja.

· Składam serdeczne podziękowania dla tych osób i Rodzin, które podczas epidemii nie mogły uczestniczyć we Mszy świętej w  kościele a ofiarowały bezimiennie na tacę na funkcjonowanie kościoła:

Bezimiennie z Wilkołaza I -200zł

Bezimiennie z Wilkołaza III -150zł

Bezimiennie  50zł

Bezimiennie 50zł

Z racji chrztu św. Kornelii Rostek- 100zł

Bóg zapłać również za większe ofiary tacowe do puszki na funkcjonowanie kościoła.

Dziękuję elektrykowi Panu Markowi Skrabucha za naprawienie nagłośnienia -kurantów na wieży kościoła.

3. Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00, po której odprawiamy Mszę św..

4.Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

5 Dzień 3 maja jest okazją do przypomnienia kolejnej rocznicy uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja – dokumentu regulującego ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Warto pamiętać, że Konstytucja z 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie, a drugą na świecie tak nowoczesną ustawą zasadniczą.

6. Wszystkim Druhnom i Druhom Strażakom składam Najlepsze Życzenia z racji ich patronalnego Święta . Niech Św. Florian darzy opieką Was i Wasze Rodziny.

7. Od jutra Nabożeństwa Majowe będą odprawiane o godz 18.00.Zapraszamy

8. Od niedzieli 17 maja powracamy do wczesniejszego porządku  Mszy Św.  
   7.00,  9.00 , 10.30 , 12.00   i  po południu godz. 17.00.

9. Zapowiedzi   1. Gołoś Milena Anna i Winiarski Mateusz zap II

                            2. Smołecka Katarzyna i Jacek Jurkiewicz zap.IITRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 kwietnia 2020

 
1.Dziekuję za posprzątanie i odkażenie kościoła. Był Pizoń Urszula, Zięba Irena, Bartnik Anna, Plichta Grażyna. Mieszkańcy ofiarowali na kościół 280zł. Bóg zapłać.Za tydzień prosimy Zdrapy cz. II

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna,

3. Dziękuję Pani Krystynie Wnuczek i Paniom z Kółka Różańcowego z Wilkołaza II za uzupełnienie kwiatów w gazonach przy kościele .Serdeczne Bóg zapłać wszystkim paniom

4. W środę, 29 kwietnia, Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00

5. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

6. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi I-szo piątkowej

7. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.17.40 a potem Msza św. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

8. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Nabożeństwo majowe 17.40 i potem Msza.

 9. Dnia 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza św. w int Strażaków i Ojczyzny intencja Mszy św. Pana Wójta Gminy Wilkołaz. Modlimy się za Kółka Różańcowe : Wilkołaz II ,Zdrapy, Stacja Kolejowa i Wilkołaz Górny Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Nie ma oficjalnego przejścia na Cm wojskowy

 10. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 
11. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

12. Przypominamy, że wg ostatnich rozporządzeń w kościele może przebywać 40 osób a na zewnątrz kościoła 100 osób. Wszyscy mają maseczki i utrzymują bezpieczną odległość.

 13. Zapowiedzi  
1. Gołoś Milena  Anna i Winiarski Mateusz zap I

 2. Smołecka Katarzyna i Jacek Jurkiewicz zap.I


DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 kwietnia 2020 


+ Stanisław Mroczek l.69 z Wilkołaza Dolnego

1. Dziękuję za odkażenie i posprzątanie kościoła parafialnego. Były: Baran Alina, Nowak Barbara, Ciołek Ewa, Mieszkańcy ofiarowali 60 zł na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy do pomocy mieszkańców Zdrap cz.I Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

2. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

3. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

4. Od jutra czyli poniedziałku 20 kwietnia zgodnie z nowymi przepisami w naszym kościele może przebywać 40 osób. Zapraszamy.

5. W Środę o godz. 17.00 zapraszamy na Nowennę do Mati Bożej N.P. oraz na Nabożeństwo do św. Rity.

6. W minionym tygodniu doszło do awarii dzwonów i kurantów. Z tego powodu nie możemy ich usłyszeć w parafii. Oczekujemy na serwis. Doszło również do awarii telefonu parafialnego. Czekamy na odblokowanie numeru.  W pilnych sprawach prosimy dzwonić na tel. komórkowe.

7. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

8. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.

9.  Od początku epidemii brak jest ofiar tacowych. Możemy wesprzeć funkcjonowanie kościoła swoją ofiarą składając do puszki .Bóg zapłać  
W tym tygodniu patronujĄ nam:

·     23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

·     25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.


NIEDZIELA   WIELKANOCNA

12 kwietnia 2020

         ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Zmarli: + Edward Janczarek z Lublina
                  + Stanisława Mroczek z Wilkołaza Dolnego
                          (pogrzeb wtorek godz.10.00)

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie:

aby każdy z nas doświadczył
 i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca.
  Ogarnięci Bożą miłością,
 dzielmy się tym darem z naszymi braćmi.
Potrzeba bowiem tej miłości
 w każdym wymiarze naszego życia,
zwłaszcza społecznym i narodowym.”

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła . Były: Monika Wronka, Balińska Ilona, Dziurda Marzena i Dziurda Patryk. Mieszkańcy ofiarowali 120 zł. Bóg zapłac

3. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej przez środki masowego przekazu. Polecamy w modlitwie Katolicki Uniwersytet Lubelski, wszystkich studentów, profesorów i pracowników tej uczelni.

4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy za naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. Jednak nie wchodząc na Cmentarze.

5. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

Panu Sławomirowi Stręciwilkowi ze Stacji Kolejowej dziękuję bardzo za zreperowanie radiofonii w Kościele. Serdecznie Panu  składam Bóg zapłać.

 
7. Informuję ,że pielgrzymka do Ziemi Świętej zaplanowana na 14 do 20 kwietnia z parafii Wilkołaz nie odbędzie się z powodu trwającej epidemii. PLL LOT odwołał wyloty z Polski. Zatem proszę o osobisty kontakt z Biurem Podróży Wakacje.pl w Lublinie na Nr tel. 518 184 555 - Pani Beata Zielińska.

Podpowiedź moja jest taka, Aby Ci którzy planują urlopy zagraniczne i nie stracili jakieś % z biletów przyjęli formę woucherów wykorzystując PLL LOT propozycje. Oczywiście jeśli chcemy wycofać się  całkowicie zgłaszamy się do Biura Podróży tel.518 184 555

NIEDZIELA PALMOWA

5 kwietnia 2020


+ Janina Wnuczek l.95 z Wilkołaza Górnego


1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
Msze św: 8.00, 10.00, 12.00, 17.00.


2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli: Monika Gałat, Jakub Gałat, Urszula Wójcicka, Bożena Drewniak i Waldemar Drewniak. Dziękuje tym państwu za odkażenie całego kościoła wraz z posadzką. Mieszkańcy ofiarowali 160zł.Bóg zapłać Za tydzień proszę do pomocy mieszkańców Marianówki  

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu w naszych domach

4. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00

5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta  

 Początek wielkopiątkowej liturgii
o godz.
godz.16.00Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, że obrzęd modlitwy nad pokarmami  wielkanocnymi dokonuje Ojciec rodziny lub Matka.  

7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego o godz.18.00 

8.  Niedziela Zmartwychwstania-Msza Resurekcyjna o godz 6.00 potem 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.00  

9.  Poniedziałek wielkanocny Msze 8.00 10.00, 12.00, 17.00


PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

+ Ks. Prof. Czesław Stanisław Bartnik z Lublina

 

1.Dziękuję za posprzątanie kościoła . Były: Marta Wierzchowska i Halina Podsiadło. Mieszkańcy złożyli ofiarę na kościół 50zł. Dziękuję za dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać. Za tydzień Obroki przy Marianówce.

2. Z powodu awarii wzmacniacza, w kościele i na zewnątrz, nie działa nagłośnienie. Wzmacniasz został oddany do naprawy.

.ZALECENIA DUSZPASTERSKIE
na czas trwania stanu epidemii

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 i 25 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., polecam co następuje:

                                  Sprawowanie sakramentów

Od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Należy liczyć wchodzących, a na drzwiach kościołów trzeba wywiesić stosowną informację, przekazując ją wiernym także drogą internetową. Kościoły winny pozostawać w ciągu dnia otwarte.

Jeśli przewidziano Mszę św. koncelebrowaną, to – w celu umożliwienia uczestnictwa w niej przedstawicielom rodzin zamawiających każdą z intencji – należy rozważyć odprawienie osobnych celebracji.

W kaplicach domów zakonnych w celebracjach uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy domu i ewentualnie stali pracownicy.

Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Do tego grona nie zalicza się celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej.

Sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania:

Należy udostępnić wiernym numer telefonu i adres mailowy, poprzez który można umówić się z duszpasterzem na indywidualną spowiedź.

Duszpasterze winni zachować dyspozycyjność wobec wiernych, którzy zwrócą się z prośbą o spowiedź.

Spowiedź może mieć miejsce w często dezynfekowanych otwartych konfesjonałach lub w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie tego sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem.

 

Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, należy pouczyć o możliwości wzbudzenia aktu żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji.

 

Po ustaniu epidemii we wszystkich parafiach zorganizować należy spowiedzi parafialne.

Wiernym, którzy o to poproszą, można udzielać Komunii św. poza liturgią z wyjątkiem:

·        Wielkiego Piątku, kiedy to Komunii św. można udzielić poza liturgią tylko chorym.

·        Wielkiej Soboty, kiedy można udzielać Komunii św. poza liturgią jedynie jako Wiatyku.

Należy pamiętać o zakazie odwiedzania osób będących w kwarantannie domowej.

                         Celebracje Wielkiego Tygodnia

Upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy powinno być obchodzone wewnątrz budynku sakralnego. W kościołach katedralnych należy zastosować drugą formę przewidzianą przez Mszał Rzymski, zaś w kościołach parafialnych trzecią.

 

Msza Święta Krzyżma zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w Archikatedrze o godz. 10.00 jedynie w wąskim gronie kapłanów i usługujących. Podczas liturgii poświęcone zostaną oleje święte, które w zakrystii katedry księża dziekani mogą odebrać w Wielki Piątek, Wielką Sobotę lub w dni powszednie Oktawy Wielkanocy. Odnowienie przyrzeczeń kapłańskich będzie miało miejsce po ustaniu stanu epidemii.

 

Celebracje Świętego Triduum Paschalnego sprawowane w Archikatedrze transmitowane będą przez stronę internetową parafii katedralnej. Księży proboszczów zachęcam do organizowania transmisji online Mszy św. i nabożeństw odprawianych w kościołach parafialnych.

Podczas liturgii Świętego Triduum Paschalnego należy przestrzegać następujących zasad:

Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej należy opuścić obrzęd obmycia nóg (mandatum).

W Wielki Piątek w modlitwie powszechnej ma zostać dołączone wezwanie w związku z panującym stanem epidemii. Stosowny tekst dotrze do parafii w terminie późniejszym.

Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.

W celu umożliwienia poszczególnym wiernym indywidualnej modlitwy można podtrzymać zwyczaj tzw. „ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

Podczas Wigilii Paschalnej opuszcza się poświęcenie ognia. W liturgii chrzcielnej ma być zachowane jedynie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

Zamiast procesji rezurekcyjnej zaleca się, aby celebrans na zakończenie liturgii udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przed bramą kościoła.

 

W parafiach nie należy organizować poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła.

W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Wielkanocnej przygotowane zostaną pomoce duszpasterskie dostępne na stronie internetowej Archidiecezji.

                              

                              Pierwsza Komunia Święta

Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że dopóki szkoły pozostaną zamknięte, nie organizujemy dla dzieci żadnych spotkań w parafii.

Po Wielkanocy:

Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte w okresie trwania stanu epidemii.

Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o terminie I Komunii Świętej podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami.

 

Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzicami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby, nie wykluczając możliwości indywidualnej Komunii Świętej.

Udzielanie sakramentu bierzmowania jest zawieszone do czasu odwołania stanu epidemii. Nowe terminy należy ustalić z biskupem szafarzem.

Serdecznie dziękuję kapłanom za ich posługę w niełatwych okolicznościach epidemii, a wszystkim wiernym za dojrzałe i odpowiedzialne stosowanie się do zarządzeń państwowych i wynikających z nich regulacji kościelnych. Wielka wdzięczność należy się lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom za ich ofiarną, wręcz bohaterską służbę. Ich wysiłkom ratowania życia i zdrowia ludzkiego towarzyszy nasze duchowe wsparcie. Modlitwą ogarniamy chorych, przebywających w szpitalach oraz tysiące ludzi odbywających kwarantannę i niepewnych stanu swojego zdrowia.

 

Obecna pandemia, o niespotykanych w historii konsekwencjach dla życia codziennego obywateli oraz funkcjonowania instytucji życia społecznego i gospodarczego, szczególnie bolesna jest dla wiernych, pozbawionych dostępu do Eucharystii i sakramentów Kościoła. Ufamy, że Bóg miłosierny wyprowadzi dobro także z obecnych trudnych doświadczeń, z których wyjdziemy odnowieni duchowo i umocnienie w wierze i miłości.

Z serca wszystkim błogosławię

 

+ Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski

Lublin, 25 marca 2020 r.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Z racji zaistniałej sytuacji epidemicznej zachęcamy wszystkich obchodzących pierwsze piątki miesiąca do wzbudzenia aktu żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji. Należy również w pierwszy piątek odmówić Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa    oraz uczestniczyć w Mszy św. poprzez radio, telewizję lub internet.

 

4, W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II.

 

5 . Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.

Zapowiedzi: 

 1.  Rozwalak Elżbieta z Wilkołaza Stefaniak Damian z par św. Magdaleny w Łęcznej   zap.II

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 marca 2020

Zmarli w tym tygodniu:

                 +  Janusz Rachwał l. 61 z Stacja Kol.

                 +  Wacław Karabacz l. 91 ze Zdrap

                 +  Jan Żak l. 60 ze Zdrap

1. Prosimy mieszkańców Obroki przy szosie o pomoc w sprzątaniu kościoła.

·        Dzisiaj o godz.17.00 Nabożeństwo i Msza  do Św. Rity, patronki od spraw trudnych i ( dla człowieka)  beznadziejnych.

 

2. Ksiądz Biskup J. Wróbel informuje, że bierzmowanie i wizytacja odbędzie się 19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej  Adopcji Dziecka Poczętego.

Msze święte w naszym kościele
odprawimy o godz. 9.00 i   17.00

Z racji epidemii i niepewności o jutro jak ono będzie wyglądało proszę parafian, aby w oknach swojego domu umieścić Obraz Matki Bożej lub Obraz Serca P.J. Niech to będzie prośba do Pana Boga o ominięcie koronawirusa od naszego domu i Rodzin.

   

4. Zachęcam do odprawienia rekolekcji wielkopostnych indywidualnych na antenie   Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych poprzez Internet. Rozpoczęcie 23 marca 2020r. (informacje na plakacie i naszej stronie parafialnej)

 Zapowiedzi: 

 1.  Janik Agnieszka z d. Maciąg i Janik Bartłomiej z Sobieszczan, cywilnie związani   zap.II

 2. Rozwalak Elżbieta z Wilkołaza Stefaniak Damian z par św. Magdaleny w Łęcznej   zap.I

    

Porządek Mszy św. niedzielnych w naszej parafii
 
jest następujący:

8.00 , 10.00 , 12.00 i  po południu godz.17.00.


TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15 marca 2020

1.Dziękujemy za posprzątanie kościoła Były :Sołtys Anna i Sołtys Julia, Maciąg Anna, Bartnik Justyna, Maciąg Krystyna. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień proszę do pomocy Obroki przy szosie.

2.Ze względu na decyzję Episkopatu i dynamicznie zmieniającą się sytuację, jesteśmy zmuszeni odwołać  rekolekcje parafialne. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany jak do tej pory przed każdą Mszą św. Porządek Mszy św. w najbliższym tygodniu zostaje bez zmian, z wyjątkiem PONIEDZIAŁKU i WTORKU ( w te dni przypadały rekolekcje a intencje mszalne zostały przeniesione na wcześniejsze godziny i niedzielę).

Z POWODU ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI WPROWADZAMY NOWY PORZĄDEK  MSZY ŚWIĘTYCH NIEDZIELNYCH. BĘDZIE  ON NASTĘPUJĄCY:                     
     
8.00 , 10.00 , 12.00 i  po południu godz.17.00.             

 3. Zgodnie z zalecaniami Episkopatu  w  Mszach św.  powinny w miarę możliwości brać udział jedynie rodziny zamawiające intencję. Jeżeli nie będzie  wiernych,  Msza  św.  zostanie odprawiona przez samego kapłana w intencji zapisanej.

Nieuczestniczenie we Mszach Św.  w obecnej sytuacji nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Na co dzień kościół pozostaje otwarty dla osób, które chcą modlić się indywidualnie, w godzinach od 8.oo do 17.oo.

Każdego wieczora o godzinie 20.30 zachęcamy do modlitwy na różańcu w Waszych domach.  Trwajmy w modlitewnej jedności.

4.Dzisiaj po każdej Mszy św. modlitwa o uwolnienie narodu polskiego od zarażenia wirusem naszych rodzin przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i Suplikacje.

Zapowiedzi:  Janik Agnieszka z d. Maciąg i Janik Bartłomiej z Sobieszczan, cywilnie związani . zap I


PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2020

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła.Byli :Nagajek Marysia i Basia, Nagajek Elżbieta, Serwinek Marta, Ciołek Krystyna, Wieleba Leontyna, Ciołek Tomasz i Ciołek Ala.Mieszkańcy złożyli ofiarę na koścół 90 zł. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy do pomocy Mieszkańców Wilkołaza I od nr 151 do 180

2. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu ministranci zbierają ofiary do puszek na Caritas”- Jałmużna Wielkopostna”

3. Od tego Tygodnia Nabożeństwa Drogi Krzyżowej rozpoczynać się będą zawsze o godz.17.00 a po niej Msza św. O taką zmianę prosili nas parafianie.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.

7. Spotkanie dzieci i rodziców przed I-szą komunią w Niedzielę o godz 10.30 a o 16.00 próby dla bierzmowanych.(próby obowiązkowe)

8. Od 15 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Adam Siomak, proboszcz parafii w Puchaczowie. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji i księdza rekolekcjonisty.

9 Zapowiedź

1.   Wierzchowska Justyna z Wilkołaza i Wójtowicz Damian z Kłodnicy zap. I

 
10.  Dotyczy pielgrzymki do Ziemi świętej.

Proszę do dnia dzisiejszego wpłacić II-gą ratę na pielgrzymkę do biura wakacje.pl na nr konta lub osobiście ( lubelskie  Tarasy).Jeżeli zostaną odwołane loty biuro podróży zwróci wpłacone pieniądze.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 lutego 2020


  + Ks. dr Andrzej maciąg zm 16.02 2007 r  (rocznica)

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Były: Drzewiecka Ewa, Tęsna Ewa, Samolej Magdalena, Dolecka Natalia i Mazurek Henryka. Zebrano 160 zł i z tego zakupiono środki czystości za 90 zł .Bóg zapłać.. Za tydzień proszę do pomocy mieszkańców Wilkołaza I od nr 91-120

2. Niechże w tym momencie będzie mi wolno podziękować tym państwu, którzy tak licznie przybyliście do kościoła po 2-gim lutym, aby uporządkować świątynie po Bożym Narodzeniu , choinki, światełka , sprzątanie całości i w końcu przygotowanie kościoła na Okres Wielkiego Postu , który za chwilę rozpocznie się. Jeszcze raz Bóg zapłać na ręce Pani Marii i Pana Piotra.

 
3. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00.

 
4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Rity Nabożeństwo i Msza św. zbiorowa o godz.17.00. Zapraszamy

 
5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 
6.Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, która jest zaplanowana na 29 marca 2020 r. Będzie wizytował nasz dekanat JE ks. biskup Prof. Józef Wróbel

 
7. Dziękuje za ofiarę na kościół bezimienną -termomodernizację na sumę 1000 zł z Wilkołaza I.


PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 lutego 2020

       

       + Zofia Wróbel l.72 z Obroków

    + Ks. Abp Józef Życiński (rocznica śmierci)
                                          zm. 2011 r

·       Dzisiejsze ofiary tacowe przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne, które zbiera nasz kleryk Michał Śliwka.

·       Serdecznie witamy w naszej parafii wykładowcę i Wychowawcę  kleryków naszego Seminarium księdza prefekta Grzegorza Bogdańskiego, który kieruje do, nas przez

cały dzień  Słowo Boże.

1. Święto Matki Bożej z Lourdes, które przypada w najbliższy Wtorek łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W tym dniu szczególnie polecany ludzi chorych

 

2. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. modlimy się za narody słowiańskie.

 

3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie tych ,którzy nas kochają i wychowują

 

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła .Byli: Andrzej Kozłowski, Łaska Karolina, Amelia Kozłowska, Tomasz Kozłowski, Kamila Kozłowska, Żytek Anna, Rachwał Halina, Rachwał Jan  i Stec Jacek. Mieszkańcy złożyli ofiarę na kościół 80zł. Za tydzień proszę Wilkołaz I od nr 60-90

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

·        14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

·       14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.

OFIAROWANIE PAŃSKIE

2 lutego 2020

+ śp. Jan Zając l. 88 z Obroków  

+ śp. Marianna Chmiel l. 82 z Wilkołaza II

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Były: Skrok Teresa, Garbacz Teresa. Mieszkańcy ofiarowali na kościół   110 zł. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy do pomocy mieszkańców Wilkołaza I od nr 31-60

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej.

 2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego . Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prosimy o liczne i święte powołania do życia zakonnego, niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na ich cel.


Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami
 i kandydatami do bierzmowania.

Dziś na Hali Sportowej w Wilkołazie Pierwszym
 o godz. 13.30 odbędzie się
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK.
rganizatorzy zapraszają.

 PONIEDZIAŁEK 03 luty Wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika(poświęcenie świec i jabłek)

ŚRODA 05 luty  Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (poświęcenie soli ,chleb, wina)

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30 i Msza Św. o godz. 17.00.

Stowarzyszenie Przyjaciół Wilkołaza
 i Urząd Gminy Wilkołaz
zaprasza na
X Gminny Dzień Seniora
 w sobotę 8 lutego 2020r.
o godz. 14.00 w Remizie OSP w Wilkołazie I

 4. W przyszłą niedzielę ofiary z tacowe przekazujemy dla Seminarium Duchownego w Lublinie. Tego dnia będziemy  gościć wychowawcę seminarium  ks. prefekta Grzegorza Bogdańskiego.  


TRZECIA NIEDZIELA
W CIĄGU ROKU

26 stycznia 2020

 

·      Dziękujemy za posprzątanie kościoła ,Byli:Halina Waryszak Dorota Stec Grażyna Igras Małgorzata Lizak Grażyna Kuśmierz Teresa Partyka Joanna Ambrożkiewicz i Piotr Ambrożkiewicz . Mieszkańcy ofiarowali na kościół 230 zł i zakupiono kwiaty. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy do pomocy mieszkańców Wilkołaza I od nr1-30

·      Dzisiaj po Sunie spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej

·      Serdecznie prosimy na Poniedziałek tj 03 lutego do pomocy w rozebraniu szopki Bożego Narodzenia

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Prosimy, aby gromnice miały ochronkę przed zabrudzeniem kościoła.

3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

4.Informacja Gminnego Ośrodka Kultury w Wilkołazie ( tablica ogłoszeń)

5. Informacja Biura Podróży Appia w Kraśniku. Pielgrzymka    JORDANIA

Amman – Dżarasz – Morze Martwe – Petra – Akaba – Wadi Rum – Karak – Amman

 16 – 24 kwietnia 2020          
 
Robert Rak  
tel. 504 267 222

6.  Dnia 13 lutego odbędzie się bezpłatne badanie wzroku od 10.00 do 12.00

7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.


DRUGA NIEDZIELA
PO NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2020

 + Stanisław Śliwka l 66 z Wilkołaza II

+ Wojciech Żytek l 51 z Wilkołaza II

1.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Byli: Hania Sokołowska,Urszula Sokołowska, Teresa Banach, Zenobia Piejak, Maria Rafalska, Elżbieta Maciąg, Anna Obyć, Zbigniew Chmiel, Urszula Maciąg. Mieszkańcy złożyli ofiarę 310zł na kościół Bóg zapłać. Za tydzień prosimy mieszkańców Wilkołaza II do nr 50-79  

·  Dziękuję państwu Monice i Grzegorzowi Wróblom z Obroków za ofiarę na kościół 100zł. Bóg zapłać. Klerykowi Michałowi  za posługę podczas wizyty duszpasterskiej

 Dziś o 10.30 Jasełka zapraszamy

2. Jutro w  poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

·        godz.11.00 rozdanie koron, śpiewników i nalepki

·        godz 11.15 ORSZAK TRZECH KRÓLI    ( przebieramy dzieci w różne postaci)

·        Dialog z Herodem i wejście do kościoła ( pokłon Trzech Króli )

·        Msza święta

·        Królewskie dania  na gorąco w ogrodach watykańskich przy plebanii

·        Wspólne kolędowanie zespołu gitarowego oraz akompaniament akordeonowy

·        Proszę o pomoc w przywiezieniu zwierzątek na Trzech Króli( jeśli byłaby pogoda deszczowa to proszę przynajmniej na godz. 10.00.wiele osób chce zobaczyć)

 

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

·    6. Za tydzień 12 stycznia w Remizie OSP Wilkołaza I Opłatek dla ministrantów, scholii, KSM o godz 14.00. W sobotę 11 stycznia zapraszam rodziców do przygotowania sali na godz. 18.00.
Do p. Zosi w szkole zgłaszamy co kto przyniesie do wspólnego stołu. 

    7. Spotkanie przed I-szą kom św. odbędzie się po Feriach

Spotkanie pielgrzymkowe

19 stycznia spotkanie pielgrzymkowe o godz 15.00 w Sali katechetycznej. Potrzebna będzie zaliczka 500zł, data ważności paszportu ,pesel i nr telefonu komórkowego. Kontakt z prowadzącym pielgrzymkę jest następujący. januszswit@wp.pl  tel. 792379220.Proszę pytać o wszystko.
Nr konta 

                 24 1140 2004 0000 3302 6712 0518

 

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.


  


TERMOMODERNIZACJA